Модельний ряд

Турбокомпресор

Турбокомпресори збільшують швидкість повітряного потоку двигуна, стискаючи повітря, необхідне для згоряння. Завдяки цьому можна підвищити потужність, крутний момент і ефективність, якщо порівняти з двигунами з природним всмоктуванням з аналогічною кубатурою.

Турбокомпресор відпрацьованих газів використовує енергію, що міститься у відпрацьованих газах, для свого руху. Він складається з двох частин. Турбінне колесо розташоване в потоці вихлопних газів і приводить в рух колесо компресора, яке з’єднане з турбінним колесом через вал. Тут повітря стискається до надлишкового тиску до 1.5 бар. Після стиснення, нагріте повітря охолоджується за допомогою проміжного охолоджувача й подається в камеру згоряння. Холодне повітря має менший об’єм, якщо порівняти з гарячим. Завдяки цьому в камеру згоряння потрапляє більше кисню для згоряння.

Раніше головним аргументом на користь турбокомпресорів була підвищена продуктивність, проте сучасні турбокомпресори використовуються для економії енергії, мінімізації викидів і підвищення тягового зусилля. У сучасних дизельних двигунах використовують турбонаддувачі зі змінною геометрією турбіни для автоматичного регулювання навантаження за допомогою спеціальних регульованих лопатей (VTG).

Повернутися до огляду

Також може вас зацікавити...