Модельний ряд
Коротке пояснення

Короткі факти

  • Засоби активної безпеки призначені для попередження небезпечних ситуацій, незалежно від того, чи вони є непередбачуваними зовнішніми факторами, чи були спричинені водієм, наприклад, через неуважність.
  • До пасивної безпеки відносяться всі ті функції автомобіля, які спрямовані на мінімізацію й зменшення наслідків аварії для всіх її учасників.

Засоби активної безпеки

Засоби активної безпеки призначені для попередження небезпечних ситуацій, незалежно від того, чи вони є непередбачуваними зовнішніми факторами, чи були спричинені водієм, наприклад, через неуважність.

Найважливішими засобами активної безпеки є:

  • Стабільність руху: Це результат конструкції шасі з урахуванням характеристик підвіски й стійкості при проходженні поворотів. Також сюди входять точність рульового керування, ефективність гальмування та стійкість при гальмуванні.
  • Умови безпеки: Визначають вплив на пасажирів вібрації автомобіля, шуму шасі та двигуна, а також кліматичні впливи, що виникають під час руху. Всі зазначені фактори мають бути зведені до мінімуму, щоб зменшити навантаження на водія.
  • Безпека сприйняття: Підвищується за рахунок належного планування освітлення автомобіля, а також умов видимості (круговий огляд, хороша видимість ззаду з мінімальними «сліпими зонами»).
  • Безпека експлуатації: У всіх моделях SEAT це забезпечується шляхом логічного розташування всіх важелів керування та перемикачів, наприклад, для освітлення, склоочисників, кондиціонера або радіо. Елементи мають бути інтуїтивно зрозумілими для керування з місця водія, тобто легкодоступними й максимально оптимізованими..

Засоби пасивної безпеки

До пасивної безпеки відносяться всі ті функції автомобіля, які спрямовані на мінімізацію й зменшення наслідків аварії для всіх її учасників.

Засоби пасивної безпеки поділяються на дві додаткові категорії.

  • • Безпека ззовні: Охоплює всі пов’язані з автомобілем заходи, спрямовані на мінімізацію травмування учасників дорожнього руху, які перебувають за межами транспортного засобу, що потрапили в аварію. Метою розробки моделей є створення автомобільних кузовів з хорошою деформаційною стійкістю й ефективним розсіюванням енергії.
  • • Безпека в салоні: Передбачає всі заходи, спрямовані на мінімізацію впливу сил, що діють на пасажирів у разі аварії. Крім засобів безпеки, таких як ремені безпеки, натягувачі ременів, підголівники й подушки безпеки, важливим фактором внутрішньої безпеки автомобіля є забезпечення достатнього «простору для виживання».

Сюди також входять всі конструктивні заходи, які знижують ризик травмування, наприклад, відсутність гострих кутів або використання м’яких, гнучких матеріалів для панелей або приладової панелі.

Повернутися до огляду

Також може вас зацікавити...