Модельний ряд
Коротке пояснення

Короткі факти

  • Електронні паркувальні асистенти в автомобілях дозволяють водіям легко маневрувати у вузьких місцях під час паркування.
  • Паркувальні асистенти складаються з декількох ультразвукових датчиків, які інтегровані в задній і, залежно від моделі, передній бампери автомобіля. Коли відстань скорочується до мінімуму, водій отримує попереджувальний звуковий сигнал про небезпечно малу відстань.
  • Оптичний паркувальний асистент разом із акустичним паркувальним асистентом допомагають водієві та розпізнають перешкоди спереду або позаду автомобіля. Розташування перешкод у зоні розпізнавання, графічно відображається на дисплеї аудіо або мультимедійної системи.

Оптична система паркування (OPS)

Оптичний паркувальний асистент доступний для багатьох моделей SEAT.

Оптичний паркувальний асистент разом із акустичним паркувальним асистентом допомагають водієві та розпізнають перешкоди спереду або позаду автомобіля. Розташування перешкод у зоні розпізнавання, графічно відображається на дисплеї аудіо або мультимедійної системи.

Акустичний паркувальний асистент

Електронні паркувальні асистенти в автомобілях дозволяють водіям легко маневрувати у вузьких місцях під час паркування. Розміри сучасних автомобілів, особливо через їхню аеродинамічну форму, складно оцінити.

Паркувальні асистенти складаються з декількох ультразвукових датчиків, які інтегровані в задній і, залежно від моделі, передній бампери автомобіля.

Датчики отримують і надсилають імпульси в діапазоні 40 000 Гц. Якщо імпульс потрапляє на перешкоду, він відбивається. Так датчик фіксує ехо-сигнал. Електроніка використовує різницю в часі між відправленням і отриманням для обчислення відстані між перешкодою й автомобілем.

Коли відстань скорочується до мінімуму, водій отримує попереджувальний звуковий сигнал про небезпечно малу відстань.

Акустичний паркувальний асистент від SEAT гарантує безпечне паркування без стресу й допомагає паркуватись навіть в умовах обмеженого простору, що спрощує пошук місця для паркування в центральних районах міста й робить цей процес спокійнішим і ефективнішим. Ризик пошкодження автомобіля під час паркування та можливі витрати на ремонт зводяться до мінімуму.

Механічна система паркування (система напівавтоматичного паркування)

Система напівавтоматичного паркування активується водієм за допомогою кнопки на центральній консолі. Налаштувавши індикатор, визначається сторона, з якої буде скануватися нерухомий транспорт. Проїжджаючи повз (зі швидкістю до 40 км/год і боковою відстанню від 0,5 до 1,5 метра), датчики системи визначають місця для паркування, які достатньо просторі, щоб можна було безпечно припаркувати авто. Площа паркування має бути щонайменше на 1,1 метра більшою за загальну довжину автомобіля. Як тільки місце для паркування виявлено, на багатофункціональному дисплеї з’являється відповідне повідомлення. Після цього автомобіль рухається у вихідне положення, яке необхідне для виконання маневру паркування.

Увімкнення задньої передачі активує автоматичне рульове керування. Водій може зняти руки з керма, і йому потрібно лише м’яко прискорюватися та гальмувати, а акустичний асистент паркування буде підтримувати його звуковим сигналом. Автомобіль автоматично паркується заднім ходом уздовж прямої лінії. Будь-які додаткові маневри, необхідні для паркування, залежать від розміру місця для паркування та відображаються на дисплеї.

Звичайно, в будь-який момент водій може втрутитися в процес автоматичного паркування. Система автоматично паркується як на паралельних, так і на перпендикулярних паркувальних місцях. Також є можливість виїжджати з паралельних паркувальних місць.

Круговий огляд

Оглядовість надзвичайно важлива для безпеки водіння. Круговий огляд повинен забезпечувати водієві найкращий огляд усіх кутів кузова автомобіля. Так, наприклад, полегшується процес паркування. Кузов моделей SEAT спроєктований так, щоб круговий огляд якомога менше обмежувався стійками, дахом, а також конструкцією передньої й задньої частини автомобіля. Дизайн внутрішніх і зовнішніх дзеркал також має важливе значення для гарного кругового огляду. Тому SEAT оснащує всі свої моделі асферичним зовнішнім дзеркалом з боку водія для покращення кругового огляду.

Повернутися до огляду

Також може вас зацікавити...