Модельний ряд
Коротке пояснення

Короткі факти

  • SEAT пропонує як кондиціонер, так і клімат-контроль (Climatronic) для своїх моделей.
  • Climatic від SEAT — це напівавтоматична система кондиціонування, яка автоматично регулює температуру свіжого повітря, що подається відповідно до встановленої бажаної температури.
  • За допомогою Climatronic з 2-зонним регулюванням температури, в салоні SEAT Ibiza можна встановити різну температуру для водія та переднього пасажира.

Climatronic

Climatronic від SEAT дбає про гарне самопочуття пасажирів, підвищує комфорт і безпеку. Приємний температурний контроль підтримує здатність водія зосереджуватися та реагувати, що є необхідною умовою для безпечного водіння. Система гарантує, що водій і пасажири не прибудуть до місця призначення втомленими й спітнілими.

Climatronic автоматично регулює всі налаштування, необхідні для підтримання приємного клімату в салоні автомобіля з мінімально можливим протягом.

Параметри звичайної системи кондиціонування повітря необхідно постійно регулювати через такі фактори як сонячне випромінювання та тепло, що виділяється двигуном, випускною системою тощо. Водночас датчики Climatronic фіксують зміни сонячного випромінювання, а також температуру в салоні та зовні. Електронна система керування підтримує задану температуру в салоні, автоматично регулюючи температуру повітря, швидкість вентилятора й положення вентиляційних решіток. У деяких моделях SEAT можна навіть налаштувати різну температуру для водія та пасажира. Максимальна різниця температур становить 2°C.

Зокрема, Climatronic може підігрівати запітніле або обледеніле вітрове скло одним натисканням кнопки. Весь потік повітря спрямовується на внутрішню частину вітрового скла з максимальною потужністю обдування та обігріву.

Якщо зовнішня температура перевищує 0°С, система охолодження також вмикається для підсушування повітря.

В автомобілях з великим салоном, таких як Alhambra, SEAT використовує подвійні системи кондиціонування, які дозволяють окремо регулювати температуру й потік повітря в задній частині салону.

Наявність системи Climatronic може позитивно вплинути на вартість автомобіля при перепродажі.

Climatronic з 2-зонним регулюванням температури

Зазвичай різниця температур досягає, наприклад, 2°C. За допомогою Climatronic з 2-зонним регулюванням температури, в салоні SEAT Ibiza можна встановити різну температуру для водія та переднього пасажира.

Максимальна різниця температур залежить від розміру салону й розташування вентиляційних решіток, а також від швидкості потоку повітря.

Climatic

Climatic від SEAT — це напівавтоматична система кондиціонування, яка автоматично регулює температуру свіжого повітря, що подається відповідно до встановленої бажаної температури.

Водій самостійно налаштовує розподіл повітря та швидкість вентилятора. Система Climatic оснащена внутрішнім датчиком, який вимірює поточну температуру в салоні. Електронна система управління регулює температуру свіжого повітря, що подається, щоб якнайшвидше досягти заданого значення температури й підтримувати його.

Система кондиціонування повітря не лише забезпечує комфорт для пасажирів, але також впливає на безпеку, оскільки при підвищеній температурі в салоні, концентрація уваги водія знижується. Власне тому SEAT оснащує майже всі свої моделі системою Climatic.

Кондиціонер

Усі системи кондиціонування в моделях SEAT є екологічно чистими й не використовують холодоагентів, що містять фреони. Великі й опуклі скляні поверхні використовуються в деяких автомобілях для досягнення оптимізованої аеродинаміки й поліпшення кругового огляду. Адже салон нагрівається навіть за недостатньої кількості сонячного світла. Саме тому необхідно забезпечити якомога більшу кількість прохолодного повітря. Комфортна внутрішня температура може бути досягнута лише за допомогою системи кондиціонування повітря.

Кондиціонер складається з системи охолодження, обігріву, контролю вологості та вентилятора. Вона доповнює систему опалення та вентиляції в автомобілі.

Кондиціонер не генерує холод, а працює за принципом теплового насоса, як у холодильнику. Іншими словами, повітря проходить через карбюратор, де віддає своє тепло холодоагенту. Охолоджене й осушене повітря потрапляє до салону. Компресор охолоджує холодоагент до необхідної температури. Деякі системи, як, наприклад, у SEAT Altea, мають компресор із зовнішнім керуванням і регульованою температурою випаровувача в межах від 2 до 12°С. Тобто повітря не осушується більше, ніж потрібно, що зменшує енергоспоживання, а отже, і витрати пального.

SEAT пропонує як кондиціонер, так і клімат-контроль (Climatronic) для своїх моделей.

Повернутися до огляду

Також може вас зацікавити...