Модельний ряд
Справжня якість SEAT

Оригінальні амортизатори SEAT.

Амортизатори у вашому SEAT відповідають за зменшення вібрацій і забезпечення комфорту й безпеки під час руху. Детальніше про амортизатори й способи своєчасного виявлення та усунення несправностей.

Справжня якість SEAT

Ремонт амортизаторів.

Пошкоджені амортизатори можуть значно підвищити ризик виникнення небезпеки на дорозі, оскільки збільшується гальмівний шлях і знижується стійкість автомобіля. Тому їх слід замінювати якнайшвидше. Оригінальні амортизатори від SEAT спеціально оптимізовані для конкретних моделей автомобілів і гарантують безпечне керування.

Вашому SEAT уже 4 роки?

Спеціальні пропозиції SEAT Сервіс 4+ для амортизаторів

Якщо вашому SEAT уже більше 4 років, ви дійсно можете зекономити на заміні амортизаторів завдяки спеціальним пропозиціям SEAT! SEAT надає відповідні спеціальні пропозиції за вигідними цінами для кожного клієнта.

Справжня якість SEAT

Амортизатор.

Автомобіль обладнаний чотирма амортизаторами, які розташовані по одному на кожному колесі. Правильне функціонування всіх амортизаторів є важливим для забезпечення безпеки руху, особливо на великих швидкостях. Навіть якщо лише один амортизатор є несправним, це може значно підвищити ризик аварії. Особливо в екстремальних ситуаціях, таких як екстрене гальмування на високій швидкості або рух по слизькій дорозі.

Важливо регулярно перевіряти стан амортизаторів в сервісному центрі SEAT та замінювати їх відповідно до визначених проміжків експлуатації.

Цікаві факти про амортизатори.

Функція амортизаторів

Амортизатори забезпечують оптимальний контакт між автомобілем і дорожнім покриттям. Це дозволяє керувати автомобілем і гальмувати навіть під час екстремальних маневрів руху й гальмування.

Амортизатори працюють разом із пружинами автомобіля. Вони відповідають за контроль та стабілізацію вібраційних пружин, що забезпечує стійкість. Коли автомобіль наїжджає на перешкоду, пружина приймає на себе рух, амортизуючи вплив перешкоди. Кінетична енергія пружини передається поршню амортизатора, який знаходиться в циліндрі, заповненому оливою. Завдяки тертю рідини й точній взаємодії клапанів, в оливі утворюється теплова енергія, що допомагає значно зменшити амплітуду руху амортизатора.

Будова амортизаторів

Сучасні автомобілі зазвичай обладнані газонаповненими амортизаторами. Газонаповнений амортизатор складається з циліндра, в який вставлений поршень амортизатора. Чим глибше поршень входить у циліндр, тим вищий тиск всередині. Стиснений газ всередині газонаповненого амортизатора створює опір руху поршня, і так відбувається ефект демпфування. Ущільнення між поршнем і циліндром запобігає витоку газу. З боку поршня амортизатор з'єднаний з кузовом, а з боку циліндра – з пружиною та колесами.

Пошкодження та ремонт амортизаторів

Зношення амортизаторів.

Амортизатори вашого SEAT зношуються через постійні навантаження, яких вони зазнають під час руху. Різні фактори також можуть прискорити зношення:

· Надмірне навантаження

· Додаткове навантаження від причепів

· Екстремальний (спортивний) стиль водіння

· Погане покриття доріг

Важлива регулярна перевірка амортизаторів у межах обслуговування підвіски. Крім зовнішнього огляду, також необхідно проводити й функціональний контроль.

Пошкодження та ремонт амортизаторів

Ознаки несправності амортизаторів.

Якщо амортизатори працюють неправильно, водій може відчувати вібрації на кожній нерівності дороги, а також під час гальмування та прискорення. Під час поворотів керма може виникати втрата контролю над автомобілем.

Інші негативні наслідки пошкодження амортизаторів:

· Збільшення гальмівного шляху, особливо на нерівній дорозі

· Підвищений ризик заносу на поворотах

· Аквапланування

· Погане зчеплення з дорожнім покриттям при переїзді через перешкоди

· Сильне зношення пружин і підшипників коліс

· Погана контрольованість автомобіля

· Недостатня поворотність

· Обмежена робота електронних систем керування, як ABS та ESP

Оригінальні амортизатори SEAT

Заміна амортизаторів у вашому SEAT

Якщо амортизатор несправний, рекомендується негайно звернутися до автосервісу для діагностики, та в разі потреби провести заміну. Під час заміни амортизаторів завжди замінюються обидва амортизатори на осі (передній або задній) одночасно. Оскільки вони сумісні один з одним і забезпечують однакову роботу.