SEAT LEON

20 років поспіль осяюючи шлях попереду

29.04.2021
  • SEAT Leon залишається орієнтиром у контаксті систем освітлення в компактному сегменті впродовж більш ніж двох десятиліть

  • Від галогенних фар до LED-ламп - у Leon завжди використовували найновіші технології, які продовжують постійно вдосконалюватися.

  • Упродовж історії розвитку цієї моделі дальність її ближнього світла збільшилася з 50 до 70 метрів.

  • Освітлення нового Leon включає розширені функції безпеки.

З моменту його створення 1999 року Leon завжди відрізнявся досконалістю своїх систем освітлення. Кожне з його чотирьох поколінь випереджало свій час, використовуючи найнайновіші технології, що постійно оновлювалися. «Leon завжди залишався орієнтиром не тільки для SEAT, але й усього компактного сегмента загалом. У цьому автомобілі на будь-якому етапі його розвитку використовували найефективніші й найпотужніші джерела світла задля максимальної безпеки руху у нічний час», - пояснює Магнолія Паредес, керівник напряму розробки та перевірки електронних систем відділу освітлення SEAT. Вона працює в компанії 20 років - тобто практично увесь час, упродовж якого Leon освітлював свій шлях попереду. 

Інноваційне освітлення. Перше покоління автомобіля, обладнане потужними галогенними фарами, ознаменувало своєю появою поворотний момент. «У ньому вперше в історії було використано пластикові зовнішні лінзи, що вможливило зняття обмежень щодо форми та створило поле для експериментів з освітлювальною поверхнею. Завдяки першому Leon фари стали центром уваги та перетворилися на невіддільний елемент дизайну автомобіля», - розповідає Магнолія. Але водночас у них було використано найсучаснішу технологію. Наприклад, кут нахилу протитуманних фар, які залишалися стандартними, можна було змінити за допомогою ручки керування, щоби досягти найбільшої дальності світла без засліплення інших водіїв.

Автоматичне освітлення. Ксенонові лампи були нововведенням другого покоління. Ця технологія пропонувала більш яскраве світло (850 люменів, як порівняти з 500 люменами галогенних ламп), зменшене на 35% споживання електроенергії та довший строк служби. «Крім того, нове біліше світло з колірною температурою 4000 кельвінів дало можливість знизити стомлюваність очей під час довгих подорожей у нічний час», - пояснює Магнолія.

У період з 2005 до 2012 року Технічний центр запровадив у моделі низку інновацій: функцію автоматичного керування освітленням, яка зняла з водіїв тягар відповідальності за ризики, що виникали, коли вони забували увімкнути фари під час в'їзду в тунель або в гараж. Крім того, уперше було запроваджено фари денного світла, що стали ще одним вдосконаленням рівня безпеки, а також LED-лампи задньої оптики. 

Флагман LED-освітлення. Третє покоління Leon стало першою у своєму сегменті моделлю, яка запропонувала LED-лампи для всіх функцій передніх фар. Завдяки цій технології вдалося створити унікальний дизайн характерних трикутних фар SEAT. «LED-лампи стали гігантським кроком уперед, але водночас вони були і складним викликом, оскільки нам довелося розробити нові блоки управління роботою цих ламп», - пояснює керівник відділу електронних розробок. Ця модель Leon вже була обладнана такими допоміжними системами, як пристрій автоматичного перемикання між ближнім та дальнім світлом - камерою, встановленою між лобовим склом та внутрішнім дзеркалом заднього виду, що дозволяє визначати присутність інших автомобілів на дорозі, як тих, що рухаються назустріч, так і тих, які слід обігнати, та адаптувати фари таким чином, щоб не засліплювати водіїв. 

Надсучасне освітлення. Новий Leon є найбільш технологічним автомобілем бренду зокрема і в контексті кластерів освітлювальних приладів. «Завдяки більш енергоефективній LED-технології четверте покоління моделі - це величезний стрибок уперед в напрямі оптимізації розподілу світла на дорозі через збільшену далекість та ширину освітленої поверхні в порівнянні з попередніми поколіннями», - розповідає Магнолія. Пропонується два рівні освітлення: Eco LED з 550 люменів світлового потоку ближнього світла та далекістю 60 метрів, та Full HD з яскравістю до 900 люменів та далекістю 70 метрів. «Біліший колір світла допомагає краще розрізняти форму та колір об'єктів, що є ключовим фактором водіння в нічний час», - додає вона. 

  

Безпека світла. Швидке реагування LED-ламп (швидкість реагування діода на 150 мілісекунд більша, аніж у лампи розжарювання) означає, що за швидкості руху 120 км/год водій, який рухається позаду, реагує на світло гальмівних сигналів на 5 метрів раніше. Але функції безпеки нової технології освітлення Leon йдуть ще далі. Внутрішня лінія LED-освітлення біля водія попереджає про неповне закривання дверей, а також про наближення іншого автомобіля в разі виходу водія з машини. «Ми також доповнимо Leon й іншими інноваціями, такими як посилення інтенсивності світла під час збільшення швидкості руху автомобіля, щоб допомогти водієві усвідомити швидкість, а також повідомлення водія про спробу дитини відімкнути заблоковані задні двері», - розповідає керівник відділу електронних розробок.

Церемонія світла. «Новий Leon є також першим автомобілем бренду SEAT, оптика якого має так звану церемонію вітання», - говорить Магнолія. Автомобіль вітає водія написом «Hola!», яке з'являється на землі під час відкривання дверей, прогресивним освітленням від краю до краю (безперервна світлова смуга, що з'єднує задні габаритні ліхтарі) та поєднанням кольорів світлодіодної світлової стрічки в салоні. Ці кольори, що супроводжують вас під час вашої подорожі, можуть бути налаштовані залежно від режиму водіння та настрою: червоний - для активності, зелений - для розслаблення, і блакитний - для створення атмосфери спокою і стабільності.

Новий Leon є найбільш технологічним автомобілем бренду зокрема у контексті кластерів освітлювальних приладів.

Освітлення Leon у цифрах

. 1-ше ПОКОЛІННЯ 2-ге ПОКОЛІННЯ ... 3-є ПОКОЛІННЯ ... 4-те ПОКОЛІННЯ ...
ТЕХНОЛОГІЯ Галоген Галоген Біксенон Галоген Full LED Eco LED Full LED
РОЗПОДІЛ СВІТЛА НА ДОРОЗІ (БЛИЖНЄ СВІТЛО) 450 500 850 480 600 550 900
ТЕМПЕРАТУРА 3200 K 3200 K 4000 K 3200 K 5000 K 5000 K 5000 K
ДАЛЕКІСТЬ 50 м 50 м 60 м 50 м 55 м 60 м 70 м
СПОЖИВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ НА ОДНУ ФАРУ (БЛИЖНЄ СВІТЛО) 55 Вт 55 Вт 35 Вт 55 Вт 20 Вт 14 Вт 25,3 Вт
МІНІМАЛЬНИЙ СТРОК СЛУЖБИ 1500 год. 1500 год. 3000 год. 1500 год. 10 000 год. 10 000 год. 10 000 год.