Погляд у майбутнє

CUPRA представляє своє бачення нової інтерпретації спортивного характеру у формі концепт-кара CUPRA Tavascan

02.09.2019

/З появою великого купе-позашляховика CUPRA став ще більшим: його ключові складові - динамічний екстер'єр, вишуканий салон і досконала технологія привода

/ Концепт-кар поєднує риси позашляховика зі стрімкістю спортивного купе, вкотре демонструючи потенціал еволюції дизайну CUPRA
/ Концепт-кар CUPRA приводиться в рух розташованими на обох осях електродвигунами сукупною потужністю 225 кВт (306 к. с.)
/ Побудований на базі платформи MEB від Volkswagen Group автомобіль оснащений батареєю ємністю 77 кВт·год, яка забезпечує запас ходу на суто електричній тязі в 450 км

Мартурель, 02 вересня 2019 р. По мірі нашого зміщення від традиційного світу в бік електрифікації CUPRA заново визначає такі речі, як динаміка. Після презентації концепт-кара CUPRA Formentor, яка відбулася раніше цього року, бренд CUPRA робить ще один крок у напрямку до втілення власного бачення електрифікованої динаміки за допомогою концепт-кара CUPRA Tavascan.

Цього разу унікальний та особливий автомобільний бренд доповнив свій напрочуд динамічний генотип надсучасною технологією привода і вишуканим, емоційним та експресивним дизайном.

Результатом такого підходу стала концептуальна модель електромобіля CUPRA Tavascan - купе-позашляховика з повністю електричним приводом, орієнтованого на задоволення потреб ринку, який згідно з прогнозами буде зростати на 15 % щороку.

Поєднуючи силует чотиридверного кросовера із зовнішністю позашляховика й стрімкістю спортивного купе, концепт-кар CUPRA Tavascan являє собою перший дорожній автомобіль CUPRA з повністю електричним приводом, пропорції якого стали ще чіткішими та сміливішими завдяки електричному «серцю», і до того ж - з нульовим рівнем локальних викидів.

«На додачу до CUPRA Formentor, який вийде на ринок у 2020 році разом з двома іншими високопродуктивними моделями гібридів із заряджанням від мережі, ми вже підтвердили свої технологічні можливості шляхом створення першого у світі гоночного авто класу «туринг» з повністю електричним приводом - моделі CUPRA e-Racer. Презентуючи повністю електричний концепт-кар CUPRA Tavascan, ми переносимо цю концепцію на вулиці й доводимо на практиці, що динаміку можна електрифікувати», - заявив генеральний директор CUPRA Уейн Гріффітс (Wayne Griffiths).

Грані екстер'єру

В екстер'єрі автомобіля потужність поєднується з ефективністю, привносячи в сегмент мускулястість і динамізм, збалансовані за рахунок можливості зменшити негативний вплив на довкілля. Дизайн передньої частини підкреслює електричну природу моделі: підсвічувана емблема CUPRA розташована низько, завдяки чому візуальний центр змістився в незвичну точку. Кожен вентиляційний отвір сприяє підвищенню економічності, плавно спрямовуючи повітря вздовж корпуса або всередину для охолодження батареї.

Потік повітря є ключовим компонентом концепт-кара CUPRA. У мускулястих колісних арках розташовані 22-дюймові легкосплавні диски, дизайн яких нагадує турбіну: вони переміщують повітря без зайвих завихрень, завдяки чому купеподібний позашляховик мчить уперед без зайвого опору.

У задній частині дифузор не лише виконує функцію поліпшення аеродинаміки, але й створює емоційне відчуття динаміки, яке посилюється завдяки елегантним заднім ліхтарям з інтегрованим логотипом CUPRA, що простираються на всю ширину автомобіля.

Концептуальна модель електромобіля CUPRA Tavascan отримала вишукане лакофарбове покриття типу «металік», яке підкреслює його дизайн екстер'єру та додає акцентів, а декоративні елементи з карбону ретельно підібраних відтінків і витончені мідні деталі додатково привертають увагу до експресивної зовнішності автомобіля.

Внутрішній спокій

Скульптурні зовнішні лінії концепт-кара знаходять своє вираження і в салоні. Простір, який поєднує сучасні матеріальні та технологічні новинки, створює відчуття відкритості, забезпечуючи ідеальний баланс між орієнтованістю на водія та комфортом пасажирів.

Використані в салоні контрастні кольори, карбон і динамічні підходи до технології та дизайну дозволяють створити враження легкості та престижу.

Розсіяне сяйво світлодіодного фонового підсвічування вітає пасажирів, щойно вони відчиняють двері в салон. Варто лише сісти всередину, й інтер'єр концепт-кара переповнює емоціями, які дарує контрастне поєднання шкіри, карбону та Alcantara®.

Скульптурні тривимірні ківшеподібних сидіння пропонують форму і функціональність, комфорт і безпеку, а вигнута передня панель наче плаває в передній частині салону: вона слугує візуальним центром і водночас забезпечує відчуття простору. За кермом водій одразу почувається в центрі уваги. Цифрова панель приладів діагоналлю 12,3 дюйма відображає всю потрібну інформацію, а доповненням до неї виступає 13-дюймовий дисплей мультимедійної системи.

На додачу до цього інтер'єр концепт-кара здатен адаптуватися. Великий дисплей може змінювати орієнтацію, зміщуючись при потребі в напрямку пасажира. Крім цього, інтегровані в кожне ківшеподібне сидіння автомобіля динаміки й інтерфейси для підключення смартфонів означають, що кожен пасажир зможе повною мірою скористатися всіма перевагами просторого салону. 

Динамічний потенціал

Концепт-кар CUPRA Tavascan пропонує унікальну можливість зазирнути в надзвичайно динамічне майбутнє бренду, використовуючи потужні можливості електрифікації для досягнення небаченого досі на ринку рівня вишуканості й емоційності.

Чотиридверний кросовер-купе поєднує зовнішність позашляховика зі стрімкістю спортивного купе, але головне - його естетика ідеально доповнюється практичними здібностями. Концепт електромобіля CUPRA Tavascan пропонує потужність, динаміку й керованість, яких потребують клієнти.

За привабливим дизайном екстер'єру автомобіля приховується досконалий повністю електричний привод, який пропонує яскраві враження, від яких не відмовиться жоден водій, у поєднанні з неймовірною тишею й ефективністю новітніх технологій.

Два двигуни (по одному на передній і задній осях) передають на всі чотири колеса сукупну потужність у 225 кВт (306 к. с.), гарантуючи належну динаміку. Концепт-кар CUPRA Tavascan розганяється до 100 км/год менше ніж за 6,5 с.

Але швидкість по прямій - лише одна сторона медалі. Концепт-кар отримав літій-іонну батарею ємністю 77 кВт·год, яка вміщує достатньо енергії, щоб забезпечити запас ходу до 450 км. Такий результат було отримано за умовами жорсткого випробувального циклу WLTP. Автомобіль побудований на базі платформи MEB від Volkswagen Group, а завдяки розташованій у підлозі концепт-кара батареї його центр ваги змістився вниз, тож автомобіль дозволяє насолоджуватися справжнім драйвом.

Концепт-кар CUPRA Tavascan - справжній член сім'ї CUPRA, створений з прицілом на майбутнє. Світовий дебют моделі відбудеться на цьогорічному Франкфуртському автосалоні. 

CUPRA - ексклюзивний бренд для унікальних людей, створений для того, щоб приваблювати клієнтів та відповідати очікуванням щодо унікальності, витонченості та ходових характеристик усіх любителів автомобілів.

У перший рік існування CUPRA продажі автомобіля у 2018 році збільшилися на 40 % порівняно з минулим роком, сягнувши 14 400 одиниць. Разом із запуском нових моделей CUPRA також підтримуватиме дух автоспорту та перегонів, беручи участь у міжнародній серії перегонів TCR. Світ CUPRA живий. Він готовий підкорювати нові групи ентузіастів у 280 спеціалізованих відділеннях та магазинах по всьому світі.