SEAT

Колаборативний робот, який дає автомобілям SEAT їхні імена

12.08.2019

/ На конвеєрі заводу в Мартурелі успішно встановили двох «коботів», які прикріплюють написи з назвами моделей Ibiza та Arona
/ Роботи цього типу виконують операції, рухаючись поряд зі співробітниками складальної лінії
/ Вони оснащені системою штучного «зору», яка дозволяє точно розміщувати потрібні літери з належним зусиллям, адаптуючись до швидкості руху конвеєра

 

Мартурель, 12 серпня 2019 р. Відповідно до плану щодо створення «розумного» заводу з максимальним використанням цифрових технологій і мережевих можливостей на підприємстві SEAT у Мартурелі успішно встановили двох унікальних колаборативних роботів. Вони працюють на початку складальної лінії і відповідають за прикріплення назв SEAT Ibiza та Arona на кришку багажного відсіку, рухаючись уздовж конвеєра пліч-о-пліч з працівниками заводу і не затримуючи процес.

Колаборативні роботи

Два колаборативні роботи, які працюють з різних боків конвеєра, встановлюють написи двох видів. Робот з лівого боку обирає назву «Ibiza» чи «Arona» з урахуванням моделі, яка переміщується по конвеєру, тоді як робот з правого боку розміщує емблему FR на відповідних версіях комплектації. Обидва роботи мають механічні руки, конструкція яких дозволяє обирати різні типи написів за допомогою присосок, знімати захисну плівку із задньої частини напису, прикріплювати його на кузов із відповідним зусиллям, а тоді знімати захисну плівку з лицьової сторони і класти її в контейнер для відходів.

Крім того, роботи оснащені системою штучного «зору», яка використовується на різних етапах процесу для заключного коригування з метою усунення відхилень. Усі ці дії виконуються на автомобілях, які переміщуються по конвеєру. Таке нововведення дозволяє виконувати операцію на рухомих автомобілях, не зупиняючи конвеєр.

Крім того, установка оснащена датчиком переміщення та пристроями керування, які дозволяють адаптуватися до будь-яких змін у швидкості руху конвеєра та всіх труднощів, які виникають при цьому з точки зору програмування. Усе це відбувається без фізичного розмежування роботів і працівників, які займаються складанням. Спільний робочий простір - ключова особливість, яка відрізняє колаборативних роботів від індустріальних. До інших відмінностей належать менша швидкість переміщення і здатність реагувати на дотик, щоб повсякчас гарантувати безпеку робітників, які працюють довкола них. 

Директор заводу в Мартурелі д-р Райнер Фессель (Dr. Rainer Fessel) зазначив: «Компанія SEAT впевнено просувається вперед, щоб залишатися на вістрі інновацій. Колаборативні роботи дозволяють нам бути більш гнучкими, більш маневреними й ефективнішими та являють собою ще один приклад нашого прагнення залишатися еталонним підприємством концепції "Промисловість 4.0"». 

Еталон «Промисловості 4.0»

 

На додачу до двох «коботів», які розміщують назви моделей, доказом трансформації підприємства SEAT у Мартурелі в «розумний» завод можна вважати приблизно 20 колаборативних роботів, які працюють у зоні складання і виконують допоміжні функції уздовж конвеєра, зокрема на робочих місцях з недосконалою ергономікою. Наприклад, нещодавно на заключній ділянці складального конвеєра встановили колаборативного робота, який вирівнює бокові молдинги SEAT Arona. У цій зоні складальних робіт, де автомобілі переміщуються по розташованих на деякій висоті напрямних, робот за допомогою спеціального ролика застосовує необхідне зусилля до цих деталей, завершуючи їх встановлення безпосередньо на рухомих автомобілях.

Протягом минулих років компанія SEAT впровадила на виробництві цілу низку нововведень, таких як згадані вище колаборативні роботи чи автоматизовані самохідні візки. Крім того, для підвищення ефективності обробки даних тут використовують штучний інтелект, технологію «великих даних» і блокчейн, що дозволяє підвищувати ефективність, гнучкість та динамічність виробництва.

На заводі використовуються також понад 2000 індустріальних роботів, які невпинно працюють. Усі ці нововведення епохи «4.0» співіснують з 8000 робітників заводу, які виготовляють 2400 автомобілів щодня, або приблизно один автомобіль на 30 секунд.

SEAT - єдина компанія, яка проектує, розробляє, виробляє й продає автомобілі в Іспанії. Міжнародний бренд зі штаб-квартирою в Марторелі (Барселона), який входить до складу концерну Volkswagen, експортує 80% автомобілів і представлений у більш ніж 80 країнах. 2017 року прибуток SEAT після сплати податків становив 281 млн євро, а обсяги продажів в усьому світі - майже 470 000 автомобілів.

Кількість персоналу SEAT Group перевищує 15 000 фахівців. У трьох виробничих центрах компанії, розташованих у Барселоні (Barcelona), муніципалітеті Ал-Прат-да-Любрагат (El Prat de Llobregat) та Марторелі (Martorell), виготовляють надзвичайно успішні моделі Ibiza, Leon й Arona. Крім того, у Чеській Республіці компанія випускає Ateca й Toledo, у Португалії - модель Alhambra, у Словаччині - Mii. 

 

Міжнародна компанія має власний технічний центр, що слугує своєрідним осередком знань: над створенням інновацій для найбільшого промислового інвестора Іспанії у сфері розробок і досліджень тут працює тисяча інженерів. Модельний ряд SEAT уже оснащується передовими комунікаційними рішеннями. А зараз компанія прагне реалізувати глобальний перехід на цифрові технології для впровадження мобільності майбутнього.