Елементи екологічно чистого заводу

Земля, повітря, вода і вогонь: елементи екологічно чистого заводу

05.06.2019

/ За період з 2010 року компанія SEAT зменшила свій негативний вплив на довкілля на 34 %, а до 2025 року планує довести цей показник до 50 %

/ Дорожнє покриття, яке сприяє зниженню викидів, ефективні димарі або найбільша серед автовиробників Європи сонячна електростанція - ось лише деякі приклади проектів

У найближчих планах - подальше зниження обсягів шкідливих викидів у атмосферу та кількості відходів завдяки безвідходній економіці

 

Марторель, 05 червня 2019 року. Боротьба зі змінами клімату - глобальний рух, свою частку в який вносять і автомобільні заводи. Наприклад, за період з 2010 року SEAT зменшив негативний вплив на довкілля свого заводу в Мартурелі на 34 %. З нагоди Всесвітнього дня охорони довкілля ми розглянемо важливі ініціативи компанії, спрямовані на турботу про планету.

Земля: дорожнє покриття, що сприяє зниженню кількості викидів.

Дорожнє покриття, яке використовується у Технічному центрі SEAT, сприяє зниженню викидів. Це покриття називається фотокаталітичним: його виготовляють з цементних плит із додаванням діоксиду титану. Цікава властивість цього елемента полягає у тому, що при одночасному контакті із забруднювачами, світлом і киснем відбувається хімічна реакція, у результаті якої забруднювачі розпадаються у повітрі, перетворюючись на нітрати, які розчиняються водою. У такий спосіб це покриття самоочищується, дезінфікується і виконує бактерицидну дію.

На даний момент загальна площа фотокаталітичного покриття у SEAT становить 4000 кв. м, що дозволило знизити забруднення повітря на 40 %. Компанія вивчає можливість використання такого покриття на тротуарах загальною площею 26 000 кв. м усього ділового комплексу в Мартурелі. «Цей проект реалізується у рамках ініціативи Ecomotive Factory і спрямований на покращення якості повітря та зниження викидів на 40 %. Він пропонує значні потенційні можливості для зниження викидів оксиду азоту (NOx), оскільки вже у результаті реалізації першої фази на території Технічного центру зниження склало 0,8 тонни на рік. Якщо впровадити його на решті території заводу, зниження потенційно може сягнути 5,2 тонни на рік», - пояснив доктор Джоан Карлз Касас (Dr. Joan Carles Casas), менеджер з технологічних процесів компанії SEAT.

Повітря: екологічно чисті димарі.

Щорічна економія природного газу на 11,7 гВт·год, що дорівнює кількості природного газу, яку споживають за рік приблизно 2400 іспанських домогосподарств. Саме такого результату досягла компанія SEAT завдяки новій системі, яка зменшує виділення енергії установками для сушіння кузовів, що використовуються в одному з цехів. Гаряче повітря, яке підіймається димарями вгору, нагріває воду, яка в подальшому використовується у процесах, пов'язаних з фарбуванням кузовів.

Ця ініціатива запобігає виділенню в атмосферу 2400 тонн СО2 щорічно, що становить еквівалент 2200 польотів з Мадрида в Нью-Йорк.

Вода: океан фарби.

У фарбувальному цеху використовуються процеси, у ході яких споживається найбільше води - понад половина від загального обсягу. Для обробки поверхонь шасі, у мийках та фарбувальних камерах використовується багато води, але саме у цьому цеху вживають заходів для економії даного ресурсу. Під час фарбування автомобілів методом розпилення незначна частина втрачається і потрапляє в очисний резервуар. «Тут ми додаємо потрібні хімічні речовини, щоб відокремити фарбу від води, а після очищення вода знову використовується у процесі, циркулюючи у повністю закритому циклі», - зазначив доктор Касас.

Ще один етап, пов'язаний з високим споживанням води, - випробування на стійкість до впливу дощу, у ході якого автомобілі перевіряють на герметичність, подаючи на один квадратний метр 150 літрів води протягом шести хвилин. На цьому етапі також використовується закритий цикл. «Перед повторним використанням всю воду збирають і пропускають через очисний контур», - повідомив доктор Касас.

Вогонь: сонце як джерело енергії. Протягом багатьох років люди сприймали сонце як вогняну кулю. Звісно, цей міф було давно спростовано, але, на щастя, енергетичний потенціал сонця зберігається і понині. У якості чудового прикладу можна навести найбільшу серед автовиробників Європи сонячну електростанцію SEAT al Sol: вона складається з 53 000 панелей, встановлених на дахах цехів заводу і критих стоянок для експортних автомобілів, загальна площа яких становить 276 000 м2 (еквівалент 40 футбольних полів). Установка генерує понад 17 мільйонів кВт·год енергії щороку без жодних шкідливих викидів. «Це запобігає виділенню в атмосферу 4250 тонн СО2 щорічно: для поглинання такої кількості знадобилося б приблизно 700 000 дерев», - сказав доктор Касас.

У рамках цієї діяльності компанія SEAT також відмовилась від використання звичайних ламп усередині і ззовні своїх виробничих центрів, замінивши їх  високоефективними світлодіодними лампами. Це дозволило забезпечити щорічну економію енергії, еквівалентну кількості енергії, що споживають 1000 домогосподарств.

Додаткова ініціатива: ліс SEAT

Співробітники компанії долучились до створення ботанічного саду у розташованому в Мартурелі парку Кан-Касас (Can Casas): для цього вони висадили 80 саджанців місцевих видів дерев, які також дозволять захистити жабу Hyla Meridionalis. Кожне дерево має табличку з QR‑кодом, відсканувавши який за допомогою мобільного телефону, можна отримати інформацію про кожен вид.

 

Мовою цифр...

Зниження впливу на довкілля у період з 2010 по 2018 роки: 34 %

Енергоспоживання: 22 %

Споживання води: 31 %

Викиди CO2: 63 %

Відходи: 34 %

Розчинники: 22 %

SEAT - єдина компанія, яка проектує, розробляє, виробляє й продає автомобілі в Іспанії. Міжнародний бренд зі штаб-квартирою в Марторелі (Барселона), який входить до складу концерну Volkswagen, експортує 80% автомобілів і представлений у більш ніж 80 країнах. 2017 року прибуток SEAT після сплати податків становив 281 млн євро, а обсяги продажів в усьому світі - майже 470 000 автомобілів.

Кількість персоналу SEAT Group перевищує 15 000 фахівців. У трьох виробничих центрах компанії, розташованих у Барселоні (Barcelona), муніципалітеті Ал-Прат-да-Любрагат (El Prat de Llobregat) та Марторелі (Martorell), виготовляють надзвичайно успішні моделі Ibiza, Leon й Arona. Крім того, у Чеській Республіці компанія випускає Ateca й Toledo, у Португалії - модель Alhambra, у Словаччині - Mii. 

 

Міжнародна компанія має власний технічний центр, що слугує своєрідним осередком знань: над створенням інновацій для найбільшого промислового інвестора Іспанії у сфері розробок і досліджень тут працює тисяча інженерів. Модельний ряд SEAT уже оснащується передовими комунікаційними рішеннями. А зараз компанія прагне реалізувати глобальний перехід на цифрові технології для впровадження мобільності майбутнього.