SEAT за нові технології

Стічні води як відновлюване пальне

12.03.2017

Екологічно чисте пальне зі стічних вод

Це одночасно розв'язує дві екологічні проблеми: повторне використання води як цінного природного ресурсу та пошук альтернативних джерел енергії для зменшення шкідливих викидів. Адже через надмірне забруднення повітря уже довелося обмежити дорожній рух у Мадриді та Парижі.

Виробництво і використання нового біопального, розробленого спільними зусиллями компаній Aqualia та SEAT, дозволяє скоротити викиди CO2 на 80% порівняно з бензиновими автомобілями.

Напередодні Всесвітнього дня води, який відзначають 22 березня, пропонуємо вашій увазі кілька цифр і фактів про це інноваційне біопальне.

Як перетворити стічні води на біометан: на очисних спорудах вода відстоюється у резервуарах і відокремлюється від мулу, який методом ферментації перетворюють на газ. Очищений і збагачений біогаз стає пальним.

100 навколосвітніх подорожей щороку: на біопальному, отриманому за рік на середній очисній споруді, котра обслуговує 50 тисяч людей, автомобіль може проїхати майже п'ять мільйонів кілометрів. Це як 100 разів об'їхати довкола світу або шість разів злітати на Місяць і назад.

Понад 1,5 мільйона басейнів: щороку в Іспанії очищують близько 4000 кубічних гектометрів (гм3) стічних вод - а це перевищує об'єм півтора мільйона олімпійських басейнів.

150 машин щодня: за добу середня очисна споруда з 10 000 м3 води дає 1000 м3 біометану, на якому 150 автомобілів можуть подолати 100 кілометрів.

Природний газ як альтернатива обмеженням дорожнього руху: біометан також підходить для машин, які працюють на стисненому природному газі. З урахуванням особливостей його виробництва та споживання скорочення викидів, порівняно з бензиновими автомобілями, може сягати 80%. Торік у Мадриді, Парижі й інших європейських містах ввели обмеження автомобільного руху, аби зменшити забруднення повітря. Проте ці нововведення не торкнулися газопаливних моделей, як-от SEAT Leon TGI, SEAT Leon ST TGI, SEAT Leon ST та SEAT Mii Ecofuel.