Нагорода за найкращий дизайн продукту

Новий SEAT Ibiza отримав відзнаку Red Dot Award у категорії Product Design 2017

04.04.2017

Марторель, 3 квітня 2017 року. - Новий Ibiza має найкращий дизайн серед продуктів SEAT у сегменті A0, випущених за всю історію бренда. Віддати належне моделі з огляду на її більш ніж тридцятилітню історію та значущість як головного стовпа іспанського бренда було дуже складно, але компанія блискуче справилась із цим завданням. Автомобіль не просто зберіг притаманні усьому сімейству SEAT риси - завдяки унікальним характеристикам він вийшов на новий рівень, що свідчить про значний прогрес бренда у царині дизайну. Беззаперечним доказом є премія Red Dot Award: Product Design 2017, яку щойно отримав новий SEAT Ibiza.

 

З часу заснування у 1954 році премія Red Dot Award вважається однією з найпрестижніших серед світових дизайнерів і є свідченням міжнародного визнання якості та інновацій. А Product Design є найголовнішою категорією. До складу журі премії Red Dot Award у категорії Product Design входять 40 експертів з усього світу. Членами журі можуть бути лише фахівці, які не є працівниками промислових виробничих компаній. Вони не можуть голосувати за продукти, до розробки яких причетні. Це дозволяє запобігти конфлікту інтересів, гарантувати неупередженість і нейтральність.

 

Дизайн 5-го покоління нового SEAT Ibiza розробляли у Барселоні. Модель пішла у серію в 1984 році і невдовзі стала культовою у своїй лінійці. Автомобіль випускається найдовше в історії бренда. Це справжній бестселер, адже за весь час продано понад 5,4 мільйона екземплярів.
До унікальних рис нового SEAT Ibiza належать динамічні ходові якості та виняткова керованість, відчуття неймовірної стійкості і впевненості на дорозі, значно краща якість матеріалів оздоблення інтер'єру, безпечні і прості в користуванні технології, підвищений рівень комфорту... А всі ці переваги ще помітніші завдяки довершеному дизайну.
«Ibiza являє собою кульмінацію і водночас ознаку зрілості нової концепції дизайну SEAT. Концепції, яку ми започаткували у 2012 році», - зазначає головний дизайнер SEAT Алехандро Месонеро-Романос (Alejandro Mesonero-Romanos).

Про належність нового SEAT Ibiza до сімейства SEAT відразу свідчать повністю світлодіодні трикутні фари, ефектна графіка денних ходових вогнів, логотип, що гордо красується на передній решітці, дві характерні лінії на капоті та невелика виїмка у хромованому обрамленні. Перехресні лінії дизайну посилюють враження від динамізму автомобіля і візуально увиразнюють його міцну поставу.

Короткі звиси, розташовані практично по кутках автомобіля, колеса і довга колісна база, характерні обриси вікон - усе це вказує на спортивну динаміку й упевнену поведінку автомобіля на дорозі, водночас підкреслюючи загальні розміри і ширину моделі. Та цей список особливостей далеко не повний. «Ми обрали найпривабливіші пропорції, зробивши акцент на об'ємах і поверхнях. Результатом став вражаючий тривимірний ефект, який не залишить байдужим навіть найприскіпливішого і найвимогливішого спостерігача», - додає Алехандро Месонеро-Романос. З одного боку, кузов нового SEAT Ibiza - взірець бездоганних пропорцій, що свідчать про сильний характер та спортивний норов; з іншого, це поєднання свіжого і молодіжного вигляду зі зрілістю та збалансованістю.

«Скульптурні форми та характерні риси можна помітити у кожній деталі дизайну екстер'єру й інтер'єру», - пояснює Алехандро Месонеро-Романос. Завдяки ретельному поєднанню чітких ліній та плавних поверхонь кузов вирізняється рельєфністю форм. Розташовані уздовж кузова традиційні для SEAT подвійні виштамповки створюють ефект об'єму. Задні ліхтарі заходять на боковини кузова й ефектно доповнюють верхні виштамповки, які підкреслюють унікальний дизайн та забезпечують чудову аеродинаміку. Потужні і чіткі лінії кришки багажника та бампера увиразнюють широку поставу, створюючи враження монолітності. Задні рефлектори акцентують увагу на приземкуватості силуету автомобіля. Кожна комплектація має свої ознаки. Наприклад, про своєрідний характер версії FR свідчать декоративні патрубки випускної системи по обидва боки заднього бампера. А вишуканість та досконалість комплектації XCellence підкреслюють хромовані елементи оздоблення.

Салон вражає ідеальними пропорціями, посиленим відчуттям простору і комфорту. Запорукою елегантного стилю й поліпшеної якості слугують дбайливо підібрані матеріали. Точні, високотехнологічні лінії забезпечують підвищений рівень візуальної напруги і водночас посилюють відчуття легкості, завдяки чому автомобіль зберіг свій молодіжний і динамічний характер. В інтер'єрі домінують горизонтальні пропорції, а салон чітко поділений на окремі функціональні зони. Зокрема, піднесена центральна консоль позитивно вплинула на рівень ергономіки та безпеки. Всі прилади й органи керування розміщені навколо водія досить високо, що дозволяє не відводити очей від дороги.

Розташований якнайвище важіль коробки передач забезпечує максимальну зручність і плавність перемикання передач. Усі деталі мають першокласну якість, а дизайн викликає стійкі асоціації з моделями старшого сегмента. Крім того, доступні численні варіанти індивідуалізації, як-от вибір кольору світлодіодної системи фонового освітлення, а також найсучасніше високотехнологічне оснащення, наприклад 8-дюймовий сенсорний екран і технологія Full Link. За чистоту салону відповідає фільтр Air Care, який захищає пасажирів від різноманітних алергенів і будь-яких забруднювачів.