900 мільйонів євро

SEAT інвестує у нові Ibiza й Arona

18.05.2017

SEAT вкладає 900 мільйонів євро в розробку і дослідження нових Ibiza й Arona. Про це повідомив Президент компанії Лука де Мео (Luca de Meo) під час візиту Президента каталонського уряду Карлоса Пучдемонта (Carles Puigdemont) до Мартореля. Відвідини збіглися з початком серійного виробництва нової Ibiza. Де Мео пояснив, що найбільші капіталовкладення пов'язані з Ibiza й Arona та облаштуванням місцевого заводу для їх виробництва. 900 мільйонів євро - це лише частина глобальних витрат. Адже два роки тому компанія повідомила про заплановані на 2015-2019 роки інвестиції у 3,3 мільярда євро.

За словами Президента SEAT, «ці кошти сприяють економічному розвитку Іспанії і доводять нашу першість серед промислових інвесторів. Ми виділяємо безпрецедентні суми на випуск нових моделей. SEAT відіграє ключову роль в інвестуванні, технологіях, промисловості та працевлаштуванні, примножуючи багатство і процвітання країни».

 Президент каталонського уряду Карлос Пучдемонт подякував SEAT «за відданість» та прагнення «й надалі вкладати у розвиток бренда». Пучдемонт висловив своє захоплення «неперевершеними результатами, які свідчать про правильні рішення, прийняті у доленосний для компанії час».

Нову Ibiza, створену у Барселоні, виробляють на першій лінії марторельського заводу, з якого виходить більшість автомобілів Іспанії. Ще кілька місяців виробництво її п'ятого покоління триватиме одночасно з попереднім. Нова Ibiza на платформі MQB A0 знаменує поворотний момент у плані безпеки, дизайну, динаміки й комфорту. У другій половині 2017 року цей конвеєр облаштують і для складання SEAT Arona, чергового кросовера компанії. Крім того, на підприємстві складають SEAT Leon і Audi Q3.

Пучдемонт відвідує Марторель

Президент каталонського уряду Карлос Пучдемонт зустрівся з Президентом SEAT Лукою де Мео і вперше побував на виробничих потужностях компанії. Міністр бізнесу і науки Джорді Бейгет (Jordi Baiget), голови муніципалітетів Марторель, Абрера, Сант-Астеба-Сасрубірас й декілька керівників SEAT завітали до унікального для Іспанії Центру дизайну, де в технологіях і творчості народжуються майбутні моделі бренда. Учасники зібрання ознайомились зі стратегіями майбутнього й автомобілями, які SEAT випустить у найближчі роки.

Далі високопосадовці попрямували до Складального цеху № 10. А Пучдемонт приїхав туди за кермом нової Ibiza у супроводі Президента SEAT. Вони оглянули процес виробництва та побачили в дії інновації Четвертої промислової революції, як-от смарт-окуляри чи автономні роботи, покликані перетворити Марторель на розумний завод.

Майбутнє SEAT: стабільна прибутковість

 Під час візиту Лука де Мео розповів, що з виходом нових моделей почався наступний етап зростання. А фінансові результати компанії наближують її до високої рентабельності. Нещодавно SEAT представив найкращий фінансовий звіт за свою історію з рекордним прибутком від основної діяльності 143 мільйони євро. Випуск чотирьох нових моделей у 2016-2017 роках спричинив найбільші інвестиції і витрати на дослідження та розробки - 850 мільйонів євро. А загальна цифра з 2012 року сягає 3 мільярдів євро.

SEAT є одним зі стовпів іспанської економіки і лідером автоіндустрії, становлячи 1% ВВП Іспанії і понад 4% ВВП Каталонії. Торік компанія експортувала товарів на 7 мільярдів євро, а це понад 10% усього каталонського експорту. SEAT є найбільшим працедавцем у Каталонії з 14 000 робочих місць, у співвідношенні один робітник цеху на шість працівників інженерно-технічного персоналу.