ECOMOTIVE FACTORY Plan

SEAT планує скоротити витрати енергії і шкідливі викиди

06.06.2017

До 2025 року SEAT планує вдвічі скоротити витрати енергії і шкідливі викиди проти 2010 року. Торік компанія на 33,6% покращила основні екологічні показники: споживання енергії та води, обсяг промислових відходів, летких компонентів і вуглекислого газу. Тож компанія вже зменшила вплив на довкілля на 25%, випереджаючи план на два роки.

Екологічна стратегія SEAT як підприємства автомобільної промисловості реалізується в рамках ECOMOTIVE FACTORY Plan. План пропонує низку обмежень і дій, аби зберегти ресурси та зменшити викиди на всіх етапах виробництва.

 2011 року SEAT упровадив План, успішно скоротивши викиди вуглекислого газу на 66,2% завдяки рекуперації тепла, ефективному кондиціюванню повітря й теплоізоляції, споживанню енергії біомаси, зеленої енергії тощо.

Крім того, промислові відходи зменшилися на 41,4%, а леткі органічні сполуки - на 16,2% шляхом сортування упаковок та заміни деяких розчинів і восків, що використовуються під час виробництва. Витрати енергії й води скоротилися на 21,7% і 22,5% завдяки зниженню температури під час деяких промислових процесів та новим фільтрам для випробувань автомобіля на вологонепроникність.

Віце-президент SEAT із виробництва доктор Андреас Тостманн (Andreas Tostmann) засвідчив, що компанія береже довкілля й економить ресурси, а це потребує інвестицій і проектів сталого розвитку. «У 2016 ми вклали близько 23 мільйонів євро в поліпшення взаємодії з довкіллям. Ми пишаємося, що вже виконали завдання, заплановане на 2018 рік, а тепер рухаємося до благородної мети 2025 року», - додав він.

ECOMOTIVE FACTORY Plan є частиною PQT стратегії (продуктивність, якість, згуртованість), яка підвищує продуктивність і якість заводу в Марторелі й потужностей SEAT Componentes , а також готує компанію до майбутніх викликів автомобільної промисловості. 2015 року марторельський завод отримав нагороду Lean & Green Management Award  як найефективніше підприємство у європейській автомобільній галузі, а торік став Заводом року за продуктивність і цілісність процесів.

 SEAT al Sol та інші знакові проекти

Завдяки комплексу дій за планом ECOMOTIVE FACTORY виготовлення одного автомобіля з 2010 року потребує на 20% менше енергії. Порівняно із середніми показниками європейської автоіндустрії SEAT використовує всього половину енергії й на 23% менше води, а викиди CO2 скоротилися на 65%.

 

Ось лише деякі корисні впровадження: світлодіодне освітлення, покращена ізоляція потужностей і цехів, рекуперація тепла й холоду для кондиціювання повітря. 50% енергії, потрібної підприємству, отримують із відновлюваних джерел, а у випадку електрики - усі 100%.

Варто згадати очищення води зворотним осмосом (дозволяє повторно використовувати частину стічних вод), збирання конденсату з кондиціонерів, краще очищення й фільтрацію води для випробувань на стійкість до впливу дощу.

SEAT al Sol є знаковим екологічним проектом компанії. Ця найбільша в автомобільній промисловості сонячна енергоустановка почала працювати 2013 року. Її площа - 276 000 м2, або 40 футбольних полів. 53 000 сонячних панелей на марторельському заводі виробляють за рік достатньо енергії, щоб заряджати 3 мільйони телефонів щодня. До того ж вони зменшують викиди вуглекислого газу на 8300 тонн щороку, а це вдесятеро більше, ніж поглинає Центральний парк Нью-Йорка.

Ще один знаковий проект - самоосвітлювальні мости на заводі в Марторелі. Мости East 1 та East 2 освітлюються енергією від двох видів пластин, які поглинають кроки (0,1 кВт-год на день) і сонячне тепло. Інший спосіб відновлення енергії впровадили 2016 року: між шарами фарби розміщують спеціальні клітини, які перетворюють тепло на електрику. Крім того, компанія розповідає робітникам про власну екологічну стратегію на спеціальних заходах та інформаційних стендах.