Новий SEAT Ibiza

П’ять зірок у рейтингу Euro NCAP

16.07.2017

Автомобілі SEAT знову демонструють надзвичайний рівень безпеки. Новий SEAT Ibiza на платформі MQB A0 отримав максимальні п'ять зірок за програмою Euro NCAP. Тож у компанії пишаються провідними моделями - Ateca, Leon та Ibiza, які здобули найвищі результати в цьому авторитетному рейтингу.

Безпекові випробування стають дедалі складнішими й різноманітнішими, а віднедавна їх проходять усі нові авто. Тому для найвищих результатів у провідних краш-тестах потрібні вагомі переваги. Для ретельного оцінювання дитячої безпеки використовують манекени малюків від шести до десяти років. Випробування на бічне зіткнення й удар об стовп під кутом 75 градусів теж стали вимогливішими. Додатково моделюють фронтальне зіткнення з металевим відбійником. Нині для більшої достовірності використовують поліпшені анатомічні манекени різної постави.

Нова Ibiza досягла відмінних результатів у всіх категоріях, особливо щодо захисту дорослих пасажирів (95%). Безпека дітей і пішоходів та активна безпека моделі теж на високому рівні. Зокрема, експерти відзначили ефективність функції автоматичного екстреного гальмування у складі системи Front Assist. Радар і вдосконалені системи ABS та ESC тепер реагують не тільки на машини, а й на людей. Тому авто гальмує швидко й безпечно.

З минулого року вимоги Euro NCAP посилилися як до активної, так і до пасивної безпеки. Наприклад, у новій Ibiza переднатягувачі та обмежники натягу є не тільки спереду, а й на крайніх задніх місцях. Вони ліпше захищають дорослих і дітей, адже щільно підтягують плечову та поясну лямки в разі зіткнення. До базової комплектації SEAT Ibiza входять кріплення ISOFIX і Top Tether на задніх сидіннях, обмежувач швидкості, центральний задній підголівник, сигналізатори для всіх ременів безпеки, шість подушок безпеки тощо. У версії з коробкою передач DSG адаптивний круїз-контроль має функцію Stop&Go, що сама уповільнює авто аж до остаточної зупинки й відновлює рух у щільному потоці.

Новий SEAT Ibiza перевершує поточні стандарти Euro NCAP, адже в базовій комплектації має асистента рушання вгору, автоматичний режим фар, систему запобігання вторинним зіткненням, систему контролю тиску в шинах,  ліхтарі денного світла тощо.