Здоров'я, гарне самопочуття і компанія

SEAT створює науковий комітет з охорони здоров’я

19.07.2017

/        Д-р Клотет (Dr. Clotet), професор Гарварду д-р Калос (Dr. Kales) й інші учасники провели перше засідання

/        Експерти досліджуватимуть збалансоване харчування, психічне здоров'я й кишкову флору

/        SEAT дбає про фізичний стан своїх працівників і підтримує імідж здорової компанії

/        У квітні відкрився дослідний центр прогресивної медицини CARS для обслуговування колективу

Анонсований у квітні науковий комітет з охорони здоров'я нині розпочав роботу. На першій сесії у штаб-квартирі компанії медики визначили головні напрями досліджень: збалансоване харчування, психічне здоров'я й кишкова флора.

Мета комітету - дбати про фізичний стан працівників і підтримувати імідж здорової компанії. Фахівці досліджуватимуть питання здоров'я, гарного самопочуття й роботи, проводитимуть оздоровчі заходи для працівників і місцевої громади.

Групу очолює віце-президент SEAT із персоналу Хав'єр Рос (Xavier Ros), а почесним учасником обрали д-ра Клотета, директора відділу інфекційних хвороб у лікарні університету Germans Trias i Pujol у Бадалоні (Барселона), відомого дослідника СНІДу.

З ними працюють професор Гарвардського університету д-р Стефанос Н. Калес (Dr. Stefanos N. Kales), директор Інституту клінічної біомеханіки д-р Хосе Луїс Парено (Dr. José Luis Parreño), директор медико-психологічного центру I.T.A.E. Хосеп Пла (Josep Pla), д-р Рамон Еструч (Dr. Ramon Estruch) з Барселонської клінічної лікарні, директор Інституту Гуттманна д-р Хосеп М. Рамірес (Dr. Josep M. Ramírez), голова правління компанії Esteve Teijin Healthcare д-р Ентоні Естів (Dr. Antoni Esteve), керівник медичної служби AUDI AG д-р Сток (Dr. Stock) й очільниця відділу охорони здоров'я д-р Патрісія Зух (Dr. Patricia Such).

Хав'єр Рос переконаний: «Робота комітету буде корисною для компанії та суспільства. Адже SEAT піклується про трудовий колектив і посилює соціальну відповідальність. До того ж навесні компанія відкрила дослідний центр прогресивної медицини CARS. Ми й далі працюємо над проектами, які поліпшують атмосферу на підприємстві».

Напрями дослідження

Комітет визначив три проблемні галузі і щомісяця звітує про хід їхнього дослідження. Експерти зі збалансованого харчування вивчають, як середземноморський раціон і регулярні вправи впливають на самопочуття.

Для цього на заводі у Марторелі проводять експеримент: працівникам замість бутербродів пропонують корисний сніданок, заохочують до правильного харчування й фізичних вправ.

Психологи, своєю чергою, досліджують стрес як спосіб змінити звички, а ще простежують взаємозв'язки між станом мікрофлори кишечника і старінням. Перші висновки оголосять у середині наступного року.

SEAT піклується про здоров'я людей

Фахова група SEAT створена в межах екологічної політики підприємства. Іспанський автовиробник першим у галузі отримав сертифікат AENOR Healthy Company, а у квітні відкрив у Марторелі дослідний центр прогресивної медицини CARS, який обслуговуватиме трудовий колектив SEAT.

25 лікарів центру CARS надають медичну допомогу, проводять профілактику та реабілітацію 14 500 працівників. В унікальній біомеханічній лабораторії понад двадцять сучасних камер відстежують рухи людей у трьох вимірах, аби далі інженери могли поліпшувати ергономіку робочих місць.

У центрі є обладнання для ранньої діагностики та запобігання деяким патологіям, зокрема раку шийки матки й молочної залози. На огляд може прийти кожна з понад трьох тисяч працівниць SEAT. У спеціальних залах можна займатися лікувальною фізкультурою та фітнесом. А кваліфіковані медики доберуть індивідуальну програму тренувань з огляду на історію хвороби й особливості робочого місця.