SEAT CUPRA

На рокіт моторів

10.09.2017

Інженери SEAT втілили свій революційний задум - створили серійне авто зі спортивними характеристиками. Нещодавно компанія оголосила про випуск нового SEAT Leon CUPRA R із 310-сильним мотором, найпотужнішим в історії бренда. А ми пригадаємо, якими були попередні CUPRA.

17 років і понад 100 кінських сил

Cаме стільки розділяє першу й останню версії Leon CUPRA. Лінійка розпочалась у 2000 році з автомобіля потужністю понад 200 «конячок». А презентована цього березня модифікація перевершує своїх попередників, адже видає 300 сил і розганяється з місця до 100 км/год менш як за п'ять секунд. Більше потужності має тільки CUPRA R.

Від початку з повним приводом

Перша модель мала атмосферний двигун V6 і шестиступеневу коробку передач. Водночас вона була повноприводна, як і новий CUPRA 300. Новітня версія має низку сучасних технологій, серед яких система розпізнавання пішоходів із підтримкою екстреного гальмування.

Жага швидкості

«Цивільний» SEAT Leon CUPRA є старшим братом спортивного Leon Cup Racer, учасника перегонів TCR International Series. Для останнього інженери SEAT Sport модернізували двигун 2.0 TSI Сupra, посиливши його потенціал до 345 кінських сил і 420 Н×м крутного моменту.

Машини-переможці

У 2014 році Leon CUPRA, керований Хорді Жене (Jordi Gené), подолав трасу Нюрбургринг за 7.58 хвилин і став найшвидшим передньоприводним серійним авто. За рік універсал Leon ST CUPRA переміг на треку Нордшляйфе (7'58.12).

Сенсація у світі мотоспорту

Leon CUPRA 300 є спонсором команди Ducati на мотоперегонах Moto GP й автомобілем безпеки на велочемпіонаті Superbikes World Championship. Авто вперше в такій ролі на міжнародних змаганнях.

Хорхе Лоренцо й Андреа Довіціозо за кермом CUPRA

Триразовий чемпіон світу MotoGP Хорхе Лоренцо (Jorge Lorenzo) і чемпіон у класі 125 см3 Андреа Довіціозо (Andrea Dovizioso) керуватимуть 300-сильним SEAT Leon CUPRA як посланці бренда. Всесвітньо відомі спортсмени захоплюються його динамікою і потужністю.

У першій п'ятірці Європи

 Торік компанія продала 9000 автомобілів CUPRA, з яких 8300 - на європейському ринку. Тож CUPRA став одним із п'яти найпопулярніших «заряджених» авто Європи.

 

Прем'єра у Франкфурті

Найпотужніша модель іспанського бренда - 310-сильний Leon CUPRA R - дебютує на міжнародному автосалоні.