Інноваційні рішення для «розумних» міст

Kомпанія SEAT на виставці Smart City Expo

14.11.2017

/        Оснащення концепт-кара включає 6 досконалих асистентів безпеки, що зменшують ризик аварійних ситуацій

/        Компанія представляє проект «About It» («Про це») - першу розробку SEAT Metropolis:Lab Barcelona

/        Кожна нова розробка пропонує рішення для всіх ключових компонентів програми розвитку міської мобільності «Urban Mobility Plan» магістрату Барселони

/        На виставці оголосять переможця конкурсу Autonomous Driving Challenge з розробки алгоритмів для автономного керування масштабними моделями автомобілів, що проводився в межах проекту CARNET серед студентів 9 університетів

На виставці Smart City Expo компанія SEAT демонструє Leon Cristobal - найбезпечніший автомобіль в історії бренда

У ході сьомої виставки Smart City Expo World Congress компанія SEAT демонструє чотири важливі розробки у сфері мобільності майбутнього для «розумних» міст. Робота над усіма ініціативами проводилась у межах програми магістрату Барселони під назвою Urban Mobility Plan. Її мета - розроблення безпечних, ефективних, стійких і справедливих рішень у сфері мобільності.

Президент компанії SEAT Лука де Мео (Luca de Meo) зазначив: «Головне місце на цьогорічній виставці Smart City Expo відведено зусиллям SEAT, спрямованим на поліпшення міської мобільності завдяки інноваційним, простим і продуманим рішенням». Пан де Мео також підкреслив: «...ми прагнемо зміцнювати наші зв'язки з Барселоною, яку розцінюємо як взірцеве "розумне" місто. Саме тому представляємо ініціативи, орієнтовані на реалізацію задекларованих владою міста чотирьох основних положень плану вдосконалення мобільності».

У ході заходу компанія демонструє SEAT Leon Cristobal - найбезпечніший автомобіль в історії бренда, що вкотре підтверджує орієнтованість компанії на безпечну мобільність. Оснащення концепт-кара включає шість досконалих асистентів безпеки, що дасть змогу зменшити кількість дорожньо-транспортних пригод через неуважність, сонливість, перевищення швидкості чи вживання алкоголю. Саме ці чинники є причиною 80% усіх дорожньо-транспортних пригод. Оснащення Leon Cristobal включає такі функції та системи:

1.                  «Drive-lock»: система оснащена інтегрованою індикаторною трубкою і блокує автомобіль у разі виявлення ознак вживання алкоголю.

2.                  «Drive-coach»: голосовий асистент, який можна налаштувати для надання повністю персоналізованих попереджень.

3.                  Режим «Guardian angel»: у цьому режимі активуються 15 активних і пасивних систем безпеки, що є в автомобілі.

4.                  «Display-mirror»: комбінація з дзеркала заднього виду та задньої камери гарантує покращену оглядовість і дає змогу виключити наявність «мертвих» зон.

5.                  «Чорна скринька»: зберігає дані й зображення під час руху і надсилає їх на визначений смартфон у разі дорожньо-транспортної пригоди.

6.                  «Mentor»: додаток, який дає можливість батькам контролювати місцезнаходження і швидкість автомобіля, коли ним користуються діти.

 

SEAT Leon Cristobal отримав свою назву на честь святого - покровителя водіїв. Оснастивши хоча б половину всіх автомобілів на дорогах функціями, які має Cristobal, можна було б зменшити кількість аварій на 40%.

Крім того, у межах розробки рішень для економічної мобільності в умовах міста лабораторія SEAT Metropolis:Lab Barcelona продемонструвала результати першого проекту - додаток «About it», що має стати новим асистентом із питань мобільності на території Барселони. Зокрема, додаток відображає місцезнаходження станцій заряджання електромобілів та стоянок прокатних велосипедів Bicing і чорними точками позначає місця з найбільшою кількістю дорожньо-транспортних пригод.

Важливим елементом у контексті стійкого розвитку стане презентація парку з 10 прототипів eMii, якими в межах проекту зі спільного використання автомобілів незабаром зможуть користуватися працівники Metropolis:Lab Barcelona й офісу на Пірсі 01. Тож буде нагода перевірити на практиці ефективність технологій, що використовуються в електромобілях бренда. До того ж користувачі випробують можливості технології Digital Access, яка дає доступ до автомобіля зі смартфона. Відвідувачі виставки зможуть провести тест-драйв цього прототипу від SEAT із нульовим рівнем викидів на автостоянці поряд із місцем проведення заходу.

Нові розробки у сфері справедливих ініціатив для "розумних" міст представлять на виставці під час презентації проекту Virtual Mobility Lab від CARNET - спільного центру досліджень міської мобільності на території Барселони, створеного за участі SEAT, Volkswagen Group Research та Політехнічного університету Каталонії. Цей симулятор аналізує й оцінює вплив проектів у сфері мобільності на інфраструктуру Барселони і дає змогу поширювати результати ще до початку пілотних випробувань. В одному з перших тестів проект Virtual Mobility Lab підтвердив, що використання 500 мікроавтобусів, які надаються на замовлення, дасть змогу прибрати з міських вулиць 2000 приватних машин. Це, своєю чергою, зменшить завантаженість доріг і рівень викидів у місті. Фінал конкурсу Autonomous Driving Challenge

У межах проекту CARNET проводиться конкурс серед студентів, що вивчають робототехніку. Завдання конкурсу, завдяки якому організація шукає талановиту молодь, полягає в розробці функцій для повністю автономного керування.

Проект запущено цьогоріч у квітні. 50 студентів із 9 університетів Іспанії півроку розробляли програмне забезпечення, яке дало б змогу масштабним моделям автомобілів подолати замкнений маршрут. У CARNET спеціально створили макет маршруту, що враховує особливості міського середовища Барселони, де пройде фінал конкурсу. Машини учасників повинні були подолати перешкоди й підтвердити свою здатність успішно рухатися в умовах міста в автономному режимі.

Результати можна масштабувати для використання на практиці, розробивши на їхній основі алгоритми для автономного керування в умовах реального життя. Надалі студенти зможуть взяти участь у створенні цієї концепції мобільності майбутнього.

SEAT отримав нагороду за стратегію Easy Mobility Високо оцінивши зусилля бренда у сфері популяризації міської мобільності за допомогою унікальних проектів, як-от інтеграція розумного навігатора Waze від Google, віртуального асистента Amazon Alexa та рішень Parkfinder і Travipay, організатори Smart City Expo World Congress вручили компанії SEAT відзнаку World Smart City Award у категорії «Мобільність для компаній» за стратегію Easy Mobility.