Офіційне відкриття цифрової лабораторії SEAT

Автобуси на замовлення або групові поїздки в місті – майбутні проекти SEAT Metropolis:Lab Barcelona

15.11.2017

/        14 листопада 2017 року в присутності видатних діячів технологічного сектору офіційно відкрито цифрову лабораторію SEAT

 /        Президент SEAT Лука де Мео й керівник лабораторії Хосе Насіменто діляться міркуваннями щодо методів поліпшення міської мобільності завтрашнього дня

Учора на виставці Smart City Expo World Congress 2017 в Барселоні відбулось офіційне відкриття лабораторії SEAT Metropolis:Lab Barcelona, яка інтегрована в мережу ІТ-лабораторій Volkswagen Group і є цілковитою власністю SEAT. На церемонії відкриття, організованій SEAT, були присутні представники технологічного сектору. Серед них Мікель Марті (Miquel Martí) - генеральний директор Barcelona Tech City, взірцевого хабу підприємницької екосистеми Європи, на території якого розташована Metropolis:Lab Barcelona.

Мета діяльності цифрового центру передового досвіду - аналіз і пошук розумних шляхів подолання викликів у царині мобільності майбутнього та зміцнення позицій SEAT як лідера у сфері «мережевих» автомобілів.

У цьому контексті Лука де Мео (Luca de Meo), що також взяв участь у церемонії відкриття, зазначив: «...ця лабораторія використовує поєднання мобільних технологій і "великих даних", щоб поліпшити взаємозв'язки між населенням, "розумним" містом та сервісами із забезпечення мобільності. Ми прагнемо поліпшити можливості для забезпечення мобільності й зробити життя людей у "розумних" містах безпечнішим, збалансованішим й ефективнішим».

Майбутні проекти Metropolis:Lab

Присутнім уперше представили ініціативи працівників лабораторії. Один із прикладів - додаток «About it» , що вже функціонує і призначений для поліпшення мобільності на території Барселони. Зокрема, додаток відображає райони міста, де йдуть будівельні роботи, що можуть вплинути на дорожній рух, і чорними точками позначає місця з найбільшою кількістю дорожньо-транспортних пригод.

Учасникам заходу розповіли про два інші великі проекти, робота над якими триває. Хосе Насіменто (Jose Nascimento) окремо виділив «додаток для організації спільних поїздок, покликаний поліпшити громадську мобільність завдяки формуванню груп користувачів, що їздять однаковими міськими маршрутами». Він розповів і про «ідею "автобуса на замовлення" - удосконалити використання наявних автобусних ліній, упровадивши гнучкі маршрути, які адаптувалися б до поточних потреб у режимі реального часу». Пілотну версію ініціативи вже реалізують у німецькому місті Вольфсбург, а на другому етапі її адаптують до потреб Барселони.

Тісні зв'язки SEAT і Барселони

Лабораторію створено в межах угоди між компанією SEAT та магістратом м. Барселона, щоб популяризувати інновації і стійку мобільність та привабити в місто нові таланти. Водночас компанія інвестувала у проект CARNET - перший великий відкритий центр досліджень й інновацій, орієнтований на автомобільний сектор і міську мобільність на території Барселони, що співпрацює з Політехнічним університетом Каталонії й Volkswagen Group Research.

Крім того, у липні автовиробник оголосив про створення офісу Casa SEAT у центрі Барселони на розі вулиць Пасео де Грасія й Авеніда Діагональ. Цей широкопрофільний заклад повинен забезпечити тісний взаємозв'язок із культурним й економічним розвитком міста. Він має стати центральною точкою контакту з новими трендами та місцем спілкування з місцевими й закордонними талантами. Відкриття Casa SEAT заплановане на кінець 2018 року.