Найбезпечніший SEAT Leon в історії

Cristobal – ваш ангел-охоронець за кермом

16.11.2017

/        Оснащення розробленого SEAT прототипу включає 6 асистентів безпеки, один з яких - «чорна скринька» на кшталт авіаційної

/        Контроль швидкості автомобіля, позиченого молодому водієві, та блокування пуску двигуна в разі, якщо водій вживав спиртне - ось лише дві зі спеціальних навичок, які має Cristobal

/        Оснастивши половину машин такими системами, кількість дорожньо-транспортних пригод можна було б зменшити на 40%

Якщо ремінь безпеки водія не пристебнутий, авто не рушить. Якщо кортить відповісти на мобільний, автомобіль застереже вас й автоматично прочитає повідомлення. Якщо хтось із ваших дітей візьме машину, ви можете дистанційно обмежити швидкість, а в разі перевищення ліміту вам надійде повідомлення. Це лише кілька високотехнологічних новинок із переліку оснащення Leon Cristobal - концепт-кара компанії SEAT, який демонструють на виставці Smart City Expo в Барселоні. Ми випробували ключові асистенти автомобіля разом із керівником департаменту передпроектних досліджень, патентів та інновацій SEAT Стефаном Ілієвичем (Stefan Ilijevic) - інженером, що брав участь у його створенні.

Якщо молодий водій нетверезий, двигун не заведеться: асистент під назвою «Mentor» дає змогу батькам «визначати та обмежувати зону водіння автомобіля, встановлювати ліміт швидкості й навіть забороняти пуск двигуна, якщо водій не пройде тест за допомогою індикаторної трубки», - пояснює Ілієвич.

- «Чорна скринька»: з літаків - в автомобілі: якщо електроніка машини виявляє різке гальмування, передня камера записує останні 10 секунд руху. Крім того, зберігаються дані про швидкість, прискорення й гальмування. Відео відправляється на визначений смартфон і може використовуватися для з'ясування обставин дорожньо-транспортної пригоди.

 - «Чарівне» дзеркало заднього виду дає змогу забути про «мертві» зони: система «Display Mirror» є поєднанням дзеркала заднього виду й камери, яка знімає все, що відбувається на дорозі позаду автомобіля. Щоб увімкнути камеру, слід просто натиснути на дзеркало.

 - Залишайтеся на зв'язку, не відриваючись від дороги: приблизно «36% дорожньо-транспортних пригод пов'язані з неуважністю, і головна причина - користування мобільним телефоном», - додає Стефан. Завдяки системі «Eyes Track» автомобіль визначає, що водій відвів очі від дороги. У такому разі система голосом відтворює повідомлення з мобільного телефону, на які можна відповідати простим жестом руки з використанням набору заздалегідь збережених шаблонів.

 - Вбудована функція вібрації: «Причиною 80% дорожньо-транспортних пригод є людські помилки», - говорить Стефан. Звести їхню кількість до мінімуму покликана ще одна функція цього прототипу - «Guardian Angel». У разі небезпечного скорочення дистанції під час руху чи виявлення ознак втоми водія його крісло починає вібрувати, а в разі перевищення швидкості лунає голосове повідомлення.

 - Відтепер забудькуватий - це не про вас: у разі вимикання запалювання автомобіль надсилає повідомлення, нагадуючи про пасажирів, дітей чи домашніх тварин на задніх сидіннях. Якщо пасажирів замкнули всередині, машина сама регулює температуру в салоні й надсилає водієві ще одне повідомлення. Якщо той не реагує, вмикається сигналізація.

Боремося за безаварійність: автомобільна промисловість зосереджує зусилля на розробленні нових машин, технологічне оснащення яких дозволило б скоротити кількість дорожньо-транспортних пригод. Завдяки прототипу SEAT робить ще один крок у цьому напрямі, адже «це чудове рішення для етапу переходу до автономного керування, що сприяє безаварійності», - підсумовує Стефан.