Тестування на межі можливостей

Перевірка автомобільних деталей на міцність

05.12.2017

/       Перед виходом автомобіля на ринок його колеса, амортизатори, сидіння і двері проходять екстремальні випробування

/       Мета тестів - перевірити надійність кожної деталі, загальний рівень безпеки машини й водонепроникність даху

/       Випробування на прототипах дають змогу прогнозувати зношення матеріалів у найскладніших погодних умовах

Виготовлені автомобілі піддають справжнім тортурам: двері закривають 30 000 разів, подушки і спинки сидінь мають витримати 20 000 циклів тертя, а на кожну кнопку натискають 5000 разів. І це лише кілька прикладів найжорсткіших тестів, які автомобіль має пройти, перш ніж потрапить до власника. Більшість випробувань машина проходить ще на етапі прототипу. Решта виконується на серійних автомобілях перед їхнім виходом із заводу. Мета цих процедур - гарантувати якість і надійність як окремих деталей, так й автомобіля загалом.

Колеса чотири рази об'їжджають довкола земної кулі

Близько п'ятдесяти інженерів протягом року долають на прототипах понад 1 200 000 кілометрів складним бездоріжжям, що відповідає чотирьом навколосвітнім подорожам. Компоненти коліс повинні витримати і вкриті льодом дороги Росії, і пекельну 50-градусну спеку марокканської пустелі.

3000 км під ударами гравію

Під час розроблення автомобіля його днище, внутрішні поверхні колісних арок і бампери зазнають сотень тисяч ударів уламками каміння. Так перевіряють, як ці деталі витримають поїздку бездоріжжям протяжністю 3000 км.

20 000 циклів тертя на кожне сидіння

Посадка й висадка 20 000 разів поспіль. Такі дії відтворює спеціальний механізм, що симулює посадку й висадку водія та пасажирів і пов'язане з цим витирання тканинної оббивки подушок та спинок сидінь. Крім того, сидіння кожної моделі складають і розкладають до 20 000 разів.

До 5000 натискань на кнопку

У разі дотику до кожної кнопки, поворотного регулятора чи іншого органа управління має виникати відчуття якості й точності. Тому кнопки навігаційної системи, радіо та системи кондиціювання натискають до 5000 разів. Департамент тактильних відчуттів, який вивчає аспекти взаємодії з користувачем, що пов'язані з дотиками, проводить такі випробування ще за три роки до виходу автомобілів на ринок.

Закривання дверей 30 000 разів на рік

Звук закривання дверей справляє на покупця нового авто глибоке і тривале враження. Тому двері кожної моделі закривають 30 000 разів, щоб виключити будь-яке брязкання й гарантувати, що закривання супроводжуватиметься м'яким клацанням, створюючи відчуття щільного прилягання.

2500 літрів води в режимі мусонної зливи

На кожен із понад 2200 автомобілів, які щодня сходять зі складального конвеєра, за 10 хвилин виливається 2500 літрів води, яку використовують повторно. Тест вважається пройденим, тільки якщо підтверджено водонепроникність салону автомобіля.

2 мільйони кілометрів дорожніх випробувань

Мета тесту - переконатися, що гальмівна система працює як треба й без дратівливого шуму. Це останнє випробування, після якого автомобілі відправляють до дилерських центрів. Водії, що проводять фінальний тест, щороку долають 2 мільйони кілометрів кільцевим маршрутом із вибоїнами, спусками, кам'янистими ділянками й шістьома різними типами дорожнього покриття.