Рекомендації з безпеки

Різдво без зайвих турбот: п’ять порад водіям

23.12.2017

/         У вітряну погоду очищуйте вікна від льоду шкребком, а щоб осушити їх зсередини, вмикайте автоматичний режим клімат-контролю.

/         Якщо ваша новорічна ялинка досить велика, закріпіть її на даху й пам'ятайте, що вона не повинна виступати ззаду автомобіля більш ніж на 15% від своєї довжини.

 /         У свята не забувайте про безпечну дистанцію, а на ділянках із пожвавленим рухом використовуйте електронних асистентів, зокрема Front Assist.

Поїздки до ресторанів, торгових центрів чи в гості до друзів або родичів... Різдвяні свята - період року, коли люди користуються автомобілями найчастіше, тож за кермом слід вживати особливих заходів перестороги. До того ж машина у свята буде дуже корисною. Як правильно перевозити новорічну ялинку? Як очистити стекла від конденсату? Ось кілька слушних порад від Хав'єра Дельгадо (Javier Delgado), інженера департаменту пасивної безпеки SEAT:

 Де краще возити новорічну ялинку?

Неможливо уявити різдвяні свята без обов'язкового атрибута - ялинки. Та перед придбанням слід оцінити її розміри, адже під час транспортування вона не повинна обмежувати оглядовість.

«Якщо ялинка велика, не варто складати задні сидіння й намагатися вмістити її в салон - краще закріпіть на даху. Кладіть ялинку верхівкою назад. Ба більше, згідно із законодавством вона може виступати за задню частину автомобіля тільки на 15% від своєї довжини». Щоб не пошкодити лакофарбове покриття й гарантувати безпеку, «прив'яжіть її до поперечин на даху», - пояснює Хав'єр Дельгадо. Виїхавши з ялинкового базару, варто їхати повільно й уникати магістралей.

Як розмістити в автомобілі подарунки? Найбезпечніше - «помістити їх у багажник, і головне - ніколи не кладіть речі на задню полицю або задні сидіння. Інакше в разі різкого гальмування на швидкості 50 км/год вага 30-кілограмового пакунка зросте у 25 разів і через салон полетить снаряд вагою 750 кг», - застерігає експерт. Ще одна порада - «важчі пакети треба розміщати на підлозі в задній частині багажника, а легші пакунки класти зверху», - додає Дельгадо.

Не сідайте за кермо у громіздкому одязі: Якщо надворі холодно, не слід сідати за кермо в куртці, рукавицях чи шарфі. «Вони можуть сковувати рухи й негативно впливати на рівень вашої безпеки. Краще належно налаштувати термостат, щоб у салоні була комфортна температура +22°C», - додає наш експерт.

Як найефективніше видалити конденсат із вікон: У холод вікна часто запотівають. Багато хто протирає їх ганчіркою або рукою, проте Хав'єр рекомендує «вибрати обдув переднього скла й увімкнути кондиціонер, аби підсушити повітря».

Щоб безпечно дістатися додому: Цієї пори року автомобілів на дорогах дуже багато. Тому водії повинні вживати заходів перестороги. Їм допоможуть кілька асистентів: «Системи безпеки, як-от система контролю дистанції спереду, можуть виявляти інші автомобілі й пішоходів, слугуючи додатковою парою очей, яка допоможе уникати зіткнень», - підсумовує Дельгадо.