Як фарбуються автомобілі

Подорож у 1000 днів

17.01.2018
  • Мандрівка кожного кольору від створення до нанесення на автомобіль триває три роки
  •  Автомобілі фарбують 84 роботи, а рівномірність нанесення перевіряє сканер
  • Персоналізація - важливий тренд майбутнього: яскравим прикладом є SEAT Arona із 68 можливими комбінаціями кольорів

    Три роки досліджень і чуття, необхідне для оцінювання тенденцій ринку: «Створення кольору - глибоко внутрішня робота», - говорить Хорді Фонт (Jordi Font) із департаменту кольорів й оздоблення компанії SEAT. Його подорож починається з вивчення ринку й завершується фарбуванням автомобіля. У цьому процесі очевидним трендом є дедалі важливіша роль персоналізації. Ви дізнаєтеся, що відбувається протягом понад 1000 днів, необхідних для створення нової палітри барв:

1000 літрів фарби для симфонії кольорів

Спеціальна команда аналізує ринкові тенденції і пропонує палітру кольорів для моделей, які планується випустити на ринок. «Під час визначення нового відтінку недостатньо просто дотримуватися тенденцій, важливу роль відіграє інтуїція. Ти маєш відчувати пульс вулиці й рухатися в цьому ритмі», - запевняє Фонт. Щоб створити новий відтінок, потрібно загалом 1000 літрів фарби.

Наукова основа довідника кольорів Pantone: змішування відбувається в лабораторії, де створення нового кольору перетворюється на цілий курс хімічних дослідів. Зокрема, для SEAT Arona «ми змішали 50 різних пігментів і металевих часток. Створили майже 100 варіацій одного кольору, щоб на власні очі побачити, який відтінок підійде найкраще», - говорить Кароль Ґомес (Carol Gómez) із департаменту кольорів й оздоблення. «Щодня з'являються дедалі вишуканіші відтінки, а потреба в персоналізації тільки посилюється», - зазначає Фонт. Прикладом є новий SEAT Arona, власники якого можуть вибирати з понад 68 різних комбінацій барв.

Від математичних формул у реальне життя

Після визначення кольору його необхідно випробувати на металевій пластині, щоб перевірити якість нанесення й візуальний ефект, який він створює. «Ми перевіряємо глибину й витонченість відтінку, розміщуючи металеві пластини і на сонячному світлі, і в затінку, щоб переконатися, що фарба дає саме той колір, який ми розробили», -додає Хесус Ґузман (Jesús Guzmán) із департаменту кольорів й оздоблення.

Операційна, у якій «оперують» 84 роботи

У камерах автомобілі фарбують за температури від +21 до +45 градусів. 84 роботи в автоматичному режимі наносять на один автомобіль два з половиною кілограми фарби, процес триває шість годин. Фарбувальні камери оснащені системою вентиляції, подібною до тих, що в операційних. Завдяки цьому пил й інші забруднення не потрапляють до камер і не осідають на свіжу фарбу. Загалом сім шарів, кожен із яких - завтовшки з волосину, але міцний, як камінь, запікаються в печі за температури +140 градусів.

Всевидяче око CAT-сканера

Щоб перевірити, чи немає недоліків після фарбування, потрібно всього 43 секунди. Автомобілі проходять крізь сканер, який перевіряє якість поверхні й відсутність забруднень.