Виробничі досягнення

25-ий день народження SEAT Марторель

21.02.2018

/         Компанія святкує 25-ту річницю головного виробничого центру

/         На заводі вже склали близько 10 мільйонів автомобілів 39 різних моделей

/         Тут працюють понад 12 000 людей

Марторель, 21 лютого 2018 року. - Завтра SEAT святкує 25-річчя марторельського заводу - рушійної сили компанії. Його звели всього за 34 місяці й 244,5 мільярда іспанських песет (1,47 мільярда євро). Завод розпочав роботу 1993 року й відтоді випустив близько 10 мільйонів автомобілів 39 різних моделей і версій.

З 1953 року автомобілі випускали в Зона Франка (Барселона), а 1993 року виробництво перенесли за тридцять кілометрів, на нові потужності в Марторелі. На 2,8 мільйона квадратних метрів щодня складають 2300 автомобілів, а це близько 95% виробничої потужності заводу, яка є однією з найбільших у Європі. 2017 року Марторель виготовив понад 455 000 одиниць. З 2009 року обсяги виробництва зросли на понад 50% і нині є першими в автопромисловості Іспанії, другими в Європі й восьмими у світі.

Президент SEAT Лука де Мео (Luca de Meo) зазначив: «Марторель символізує прогрес і зростання. Це наше провідне підприємство, і ми радо святкуємо його 25-ліття». Очільник SEAT наголосив: «Знаменна дата припала на період підйому компанії. Ми випустили нові Ibiza й Arona, інвестували в дослідження й розробки, невпинно підвищуємо якість автомобілів. Та насамперед маємо відданих і завзятих працівників».

1993 року Марторель дебютував із другого покоління Ibiza й Cordoba, тоді щоденне виробництво вперше досягло 1500 одиниць. За 25 років тут виготовляли чи не кожну модель бренда від Toledo до нового Arona, а ще Arosa, Altea, мінівен Inca, наступні покоління Ibiza й Leon.

Крім того, марторельський завод випускає продукцію для інших брендів групи Volkswagen, зокрема моделі Polo і Caddy в 1995-2003 роках. 2011 року почали складати Audi Q3, перше авто преміум-класу в Іспанії. А нове покоління Audi A1 виготовлятимуть у другій половині цього року.

  Досягнення Четвертої промислової революції SEAT Martorell бере активну участь у новітніх розробках, аби налагодити розумне, оцифроване й інтегроване виробництво. Компанія вже впровадила деякі інструменти й технології, які ввійдуть в ужиток лише за кілька років, зокрема віртуальну реальність, коботів (роботи для співпраці з людиною), 3D-друкування, доповнену реальність тощо. До того ж SEAT розробляє освітні проекти, щоб навчання трудового колективу тривало постійно. 2017 року компанія впровадила навчальний курс із досягнень Четвертої промислової революції, аби працівники розкрили власний потенціал і підвищили кваліфікацію для роботи з новітніми інструментами й технологіями.   Один з унікальних проектів SEAT Martorell - найвищий в Іспанії автоматизований логістичний центр. Будівля заввишки 43,7 метра зможе обробляти 119 000 ящиків з деталями. Нові потужності запрацюють наприкінці 2018 року. Завдяки повністю автоматизованим рішенням компанія зможе стрімко збільшити виробничі можливості й поліпшити ефективність процесу складання автомобілів.   Великий працедавець За чверть століття Марторель став справжньою рушійною силою Іспанії. Адже підприємство розвиває промисловість і створює робочі місця. Понад 12 000 робітників трудяться на конвеєрах, у центральних офісах компанії, у SEAT Technical Centre тощо. До того ж відсоток працівниць на заводі один із найбільших в автопромисловій галузі - 21%, тоді як у середньому по країні - лишень 11%.   Турбота про довкілля За останні кілька років SEAT значно розширив проекти сталого розвитку. З 2011 року Марторель працює згідно з планом Ecomotive Factory. План пропонує ряд обмежень і дій, аби зберегти ресурси й скоротити викиди на всіх етапах виробництва. За основними показниками підприємство вже зменшило вплив на довкілля на 25%, випереджаючи план на два роки, а до 2025 року скорочення сягне 50%.   Цікавинки марторельського заводу На його території можуть уміститися 400 футбольних полів.   Кожні 30 секунд тут випускають нове авто, а за день - близько 2300 одиниць.   Найпоширенішими моделями на виробництві є Ibiza, Leon і Cordoba.   У Марторелі понад 2000 роботів складають вузли автомобіля, а це 10% усіх промислових роботів Іспанії.   Тут є найбільша в автопромисловості сонячна енергоустановка SEAT al Sol, завдяки якій викиди вуглекислого газу щороку зменшуються на 7000 тонн.   Заходи з енергоефективності зберегли понад 100 000 МВт-годин, стільки електроенергії споживають понад 10 200 іспанських осель за рік.