Від прототипу до появи в дилерському центрі

Як віртуальну реальність використовують у виробництві автомобілів?

02.05.2018

 /        Ця технологія дала змогу зменшити тривалість виготовлення прототипів на 30%

 /        На етапі розроблення на моделях, що мають до 3 мільйонів елементів, проводять по 95 000 симуляцій

 /        Віртуальна реальність також допомагає аналізувати переміщення працівників на конвеєрі й поліпшувати ергономіку

На початку 80-х років імпульсом до розроблення віртуальної реальності став світ комп'ютерних ігор. Нині цю технологію використовують у дедалі більшій кількості галузей, як-от автомобілебудування. Протягом останніх десятиліть технологія 3D спричинила справжню революцію в створенні й проектуванні автомобілів. Як використовуються ці інструменти на виробництві автомобілів?

Дизайнери з окулярами Full HD:

ці окуляри дають змогу повністю поринути в процес керування віртуальним автомобілем й оцінити його з погляду майбутніх користувачів. Попри те, що першу версію дизайну нового авто створюють олівцем на папері, майже відразу настає черга 3D-технології. З її допомогою дизайнери можуть оцінювати не тільки суто креативні аспекти, але й більш функціональні елементи, завдяки чому частка реалістичних початкових ескізів сягає 90%.

95 000 симуляцій у режимі 3D на одну модель:

на початковому етапі розроблення віртуальна реальність відіграє важливу роль. Наприклад, під час створення нового SEAT Ibiza було проведено 95 000 симуляцій - удвічі більше, ніж для автомобіля попереднього покоління. Серед переліку тестів також віртуальні зіткнення, що дає змогу зробити майбутні автомобілі безпечнішими. Приблизно три з половиною роки (саме стільки розробляють один автомобіль) за допомогою симуляцій аналізують майже три мільйони елементів, тоді як 30 років тому цей показник не міг перевищувати 5000 деталей.

Скорочення тривалості виготовлення прототипу на 30%:

завдяки цій технології вдвічі зменшена кількість прототипів, які виготовляли в матеріалі до початку випуску нової моделі. Крім того, тривалість виготовлення прототипів зменшилася на 30%. За кілька десятиліть ситуація радикально змінилася, і сьогодні новітні інструменти дають змогу впроваджувати вдосконалення й ухвалювати рішення значно швидше.

Понад 800 напрямів для удосконалення в кожній моделі:

скорочення тривалості виробництва автомобілів та зменшення кількості необхідних для цього ресурсів відчувають і клієнти, причому це стосується не тільки точності виготовлення і якості продукту - кінцева ціна теж зменшується. Наприклад, у конструкції SEAT Ateca вдосконалили майже 800 елементів, перш ніж автомобіль пішов у серію.

Віртуальний завод з ефектом повного занурення:

віртуальні технології також відкривають реалістичні можливості для відтворення реального світу. Зокрема, використовуючи 3D-окуляри й кілька органів керування, інженери Центру розробки прототипів імітують та аналізують переміщення працівників на складальній лінії, щоб оптимізувати їхній робочий час і поліпшити ергономіку робочого місця.

Дилерські центри майбутнього:

про вибір автомобіля з каталогу скоро можна буде забути. Завдяки віртуальній реальності клієнти зможуть підбирати комплектацію та кольори для свого автомобіля й переглядати результат за допомогою 3D-окулярів. Крім того, стануть можливими віртуальні тест-драйви без виходу за межі дилерського центру.