SEAT Leon CUPRA проти Калгарі

Енергія одного коня проти 300 кінських сил

28.06.2018

/ SEAT Leon CUPRA міряється силами з конкурним конем Калгарі в змаганнях на швидкість і в подоланні смуги перешкод

/ Кінь здатен мчати в кар'єр зі швидкістю до 70 км/год, а автомобіль має продемонструвати, на що спроможний його 300-сильний двигун

/ Професійний жокей Вірджинія Греллс повинна подолати на своєму коні смугу з 12 перешкод менше ніж за хвилину, тоді як водій Хорді Жене об'їжджатиме їх на швидкості 80 км/год

Марторель, 27 червня 2018 р. - Сила, міць - ось лише дві якості, якими можна охарактеризувати SEAT Leon CUPRA й конкурного коня Калгарі (Calgary). Під управлінням професійного гонщика й амбасадора CUPRA Хорді Жене (Jordi Gené) і, відповідно, професійного жокея Вірджинії Греллс (Virginia Graells) вони зустрінуться в Королівському клубі поло (Royal Polo Club) Барселони, щоб помірятися силами в подоланні дистанції на швидкість та проходженні смуги перешкод.

Жвавість і сила як головні чемпіонські якості

 - Жвавість і сила як головні чемпіонські якості: дев'ятирічний Калгарі родом із Німеччини. Він важить 500 кг і розвиває швидкість до 70 км/год. Які його сильні сторони? Точно знає Вірджинія Греллс: «Він - конкурний кінь, тому надзвичайно жвавий, умілий, дуже точний і не збиває поперечин». Своєю чергою, джерелом сили SEAT Leon CUPRA є 300-сильний двигун 2.0 TSI. «Найбільше мені подобається його здатність до відновлення після різких маневрів. Він неймовірно динамічний і жвавий, тож стрімко набирає велику швидкість», - говорить водій Хорді Жене.

Перше випробування - на швидкість

 - Обов'язкові ритуали перед пострілом стартового пістолета: Вірджинія щоразу встановлює початковий контакт із Калгарі ще в стайні. «Перш ніж осідлати, я плескаю його по спині й пригощаю шматочком цукру. Крім того, переконуюся, що вуздечка й сідло надійно закріплені», - пояснює Вірджинія. Хорді Жене теж перевіряє SEAT Leon CUPRA та оглядає трасу. «У цьому випадку траса вкрита піском і досить незвична. Я також перевіряю поверхню шин, щоб зрозуміти, як буде поводитись автомобіль». Перед заїздом він розповідає про свій ритуал: «Сідаючи в автомобіль, я спершу ставлю праву ногу. Роблю так із першого свого змагання».

- Перше випробування - на швидкість: автомобіль і кінь готуються до протистояння, займаючи позиції на старті. Після одночасного старту Калгарі буде галопувати через поле для поло по прямій, тоді як CUPRA має подолати вкриту піском трасу. Після старту Калгарі долає 100-метрову дистанцію за 15 секунд. SEAT Leon CUPRA перетинає фінішну лінію менше ніж через чотири секунди, розігнавшись до 100 км/год. «Навіть незважаючи на нерівні умови та м'яку, вкриту піском трасу, автомобіль поводився чудово. Завдяки двигуну потужністю 300 к.с. і повному приводу 4Drive змагання на швидкість виграв я», - говорить Хорді.

Друге випробування - дванадцять перешкод

 - Друге випробування - дванадцять перешкод: на наступній трасі суперникам доведеться подолати смугу перешкод. Калгарі повинен перестрибнути через них, не збивши жодної поперечини, а CUPRA має об'їжджати їх. Завдяки досвіду Вірджинії і тренованості коня вони долають перешкоди двометрової висоти за 57 секунд. Хорді Жене обрав варіант проходження траси в режимі слалому: об'їжджаючи довкола перешкод на швидкості 80 км/год, він подолав відрізок за 31,43 секунди. «Місця для маневрів було замало, тож довелося зрізати повороти впритул до перешкод. Проте завдяки підвісці SEAT Leon CUPRA я змінював напрямок руху дуже швидко», - підсумовує він.

- Що, боїшся? - Хто, я?!

- Що, боїшся? - Хто, я?! Вірджинія Греллс була членом молодіжної збірної Іспанії з кінного спорту й нещодавно брала участь у двох міжнародних чемпіонатах, які проводились у Королівському клубі поло Барселони. За її словами, відтоді, як у 14 років вона осідлала свого першого коня, «страшно їй більше не було». Те саме можна сказати й про Хорді Жене, який став наймолодшим чемпіоном Іспанії з картингу, коли йому було лише 16: «Ти не маєш права боятися чи вагатися жодної секунди. Інакше не зможеш змагатись».

Зміна ролей

- Зміна ролей: за результатами змагання оголошується нічия. Вірджинія й Хорді вирішують ненадовго помінятися ролями, хоча, схоже, кожному більше до вподоби власний жеребець. «Цей автомобіль викликає в мене особливі переживання й відчуття теплоти, він дає викид адреналіну й повністю підкоряється мені», - говорить Хорді. Вірджинія сідає верхи, щоб рушати до стайні: «Взявши в кар'єр, я переживаю відчуття свободи і зв'язку з конем. Сьогодні я пригощу Калгарі подвійною порцією моркви та яблук».