За кермом автомобіля з двигуном на стисненому природному газі

Від собору Саґрада Фамілія до Ейфелевої вежі – за 45 євро

01.10.2018

/ Експерт зі стисненого природного газу прийняв виклик і проїхав понад 1000 км із Барселони до Парижа автомобілем із двигуном на газі, щоб оцінити споживання пального й фінансові витрати

/ Загальна вартість пального становила 45 євро, він двічі зупинявся для дозаправки

/ На цих дружніх до довкілля автомобілях ви зможете потрапити до Парижа та Барселони, навіть у періоди обмеження в'їзду через високий рівень забруднення повітря

Марторель, 1 жовтня 2018 року. - Як гадаєте, скільки може коштувати поїздка з Барселони до Парижа? Керівник відділу стійкої мобільності SEAT Антоніо Кальво (Antonio Calvo) сів за кермо SEAT Leon 1.5 TGI, щоб подолати понад 1000 км і підрахувати, скільки коштуватиме пальне, необхідне для подорожі. Пропонуємо ознайомитися з деталями поїздки на авто з двигуном на стисненому газі до французької столиці, де цього тижня стартує міжнародний автосалон.

Початковий пункт, собор Саґрада Фамілія

- Початковий пункт, собор Саґрада Фамілія: Антоніо Кальво вирушає рано-вранці від східців базиліки авторства Антоні Гауді (Antoni Gaudí) з повними балонами газу. За кілька кілометрів експерт підтверджує: «Водіння такого автомобіля за відчуттями нічим не відрізняється від водіння авто з бензиновим двигуном. Ти не помічаєш жодної різниці в динамічних характеристиках чи потужності».

- Від Барселони до Тулузи - за 15 євро: Антоніо Кальво перетинає кордон із Францією, подолавши понад 400 км без зупинок із середньою швидкістю 120 км/год. Уперше для дозаправки він зупиняється на виїзді з Тулузи. Наповнюючи балон, Антоніо коментує: «Процес дуже простий, оскільки універсальний штуцер дає змогу заправлятися на будь-якій заправній станції». Поки що він витратив 15 євро, а до пункту призначення залишається приблизно 680 км.

Наступна зупинка - Лімож

- Наступна зупинка - Лімож: проїжджаючи сільськими районами Франції, експерт зауважує: «Порівняно з бензиновими двигунами зниження викидів СО2 сягає 25%, а порівняно з дизельними - автомобіль на природному газі викидає на 85% менше оксиду азоту». Антоніо прибуває в Лімож, де робить чергову зупинку для дозаправки. «Я вже проїхав 684 км і витратив 25 євро на придбання приблизно 24 кг газу», - говорить він. Щоб упоратись із завданням, він повинен подолати весь маршрут на цьому альтернативному пальному. За замовчанням двигун споживає стиснений природний газ навіть попри наявність бака для бензину, який використовується лише після вичерпання запасу газу.

Останні 392 км до «міста вогнів»

 - Останні 392 км до «міста вогнів»: Антоніо їде останнім відрізком свого маршруту. Наближаючись до Парижа, дізнається про ймовірність обмеження в'їзду в центр міста через високий рівень забруднення повітря. Місто з населенням понад два мільйони людей, пригадує експерт, «...вводить дедалі жорсткіші обмеження щодо автомобілів із найвищим рівнем викидів. Та оскільки я воджу авто на стисненому природному газі, то не маю з цим жодних проблем, навіть якщо сьогодні діятимуть обмеження руху транспортних засобів через високий рівень забруднення. Мобільність із використанням природного газу як джерела енергії вважається в країнах ЄС дружньою до довкілля через низький рівень викидів».

Місія успішно завершується біля підніжжя Ейфелевої вежі

- Місія успішно завершується біля підніжжя Ейфелевої вежі: прибувши на Єлисейські Поля, керівник відділу стійкої мобільності підсумовує: «Загалом я проїхав 1076 км і витратив усього 45 євро, або приблизно 3,6 кг газу на кожні 100 км. Безсумнівно, економія коштів є однією з багатьох переваг стисненого природного газу. Така сама поїздка автомобілем із бензиновим двигуном коштувала б мені на 50% більше, а з дизельним - на 30%». Експерт запевняє, що автомобілі з двигуном на стисненому природному газі - наростаюча тенденція. Дорогами Європи їздять понад 1,3 млн автомобілів на такому пальному, а найбільшим ринком є Італія.

Експеримент Антоніо Кальво за кермом автомобіля на стисненому природному газі збігся з проведенням Паризького міжнародного автосалону. Тут SEAT представить новий Arona TGI - перший у світі позашляховик із двигуном на альтернативному пальному. Разом із моделями Leon, Ibiza та Mii цей автомобіль увійде до складу однієї з найповніших лінійок автомобілів на стисненому природному газі.