Процес купівлі

Вибір нового авто: два місяці та поради 8 людей

05.02.2019

/ Розміри й тип шасі, характеристики двигуна й ціна - першочергові параметри, що враховуються під час вибору нового авто

/ Більше половини всіх клієнтів використовують конфігуратор на сайті виробника, перш ніж відвідати дилерський центр

/Третина покупців обирає моделі з високою посадкою водія на кшталт позашляховиків

Марторель, 05 лютого 2019 року. - 53-річний чоловік, що віддає перевагу позашляховикам і два місяці виношує думку про покупку. За даними відділу маркетингових досліджень SEAT, саме таким є типовий профіль нового клієнта в автомобільній галузі Європи. Щоправда, у випадку з маркою SEAT середній вік клієнтів знижується до 44 років. Що ж спонукає людей купувати автомобіль? Які особливості ми вважаємо основними? Розгляньмо детальніше послідовність, якої дотримується багато покупців, перш ніж ухвалити остаточне рішення.

 

- Чому потрібно купити новий автомобіль?

Це друга за розмірами інвестиція після купівлі будинку. 55% людей купують нове авто через пробіг і вік наявного автомобіля. 20% - мріють про підвищений рівень безпеки, більший простір, нижчу витрату пального або бажають мати автомобіль, оснащений за останніми досягненнями технологій. Ще 15% заявили, що мотивом стали сімейні обставини - одруження, розлучення, очікування на поповнення в сім'ї. Для 10% опитаних важливими чинниками стали зміна місця роботи чи завершення навчання.

- Вісім з половиною тижнів

Cаме стільки зазвичай триває процес купівлі. 45% людей спершу обирають бажаний тип і розмір кузова. 24% - тип двигуна (дизельний, бензиновий чи гібридний силовий агрегат). 17% враховують визначений бюджет, а решта 14% бажають придбати автомобіль певної марки. З цього приводу відповідальний за маркетингові дослідження й стратегію розробки продуктів SEAT Енріке Пастор (Enrique Pastor) зазначив, що 55% майбутніх покупців, які орієнтуються на певний бренд, у процесі вибору змінюють свої вподобання.

- Інтернет - так, але з використанням власного підходу:

9 із 10 покупців визнали, що рекомендації близького кола вплинули на остаточне рішення. Зазвичай вони звертаються за порадою в середньому до 8 друзів чи членів сім'ї. Незважаючи на зростання ролі цифрових інструментів, як-от конфігуратор на веб-сайті виробника (56% клієнтів використовували його), дилерський центр зберігає ключову позицію. 55% покупців цінують ввічливість, кращу ціну й варіанти фінансування більше, ніж близькість розташування: половина клієнтів не купує автомобіль у найближчого до дому дилера.

- Перший раз:

Купівля першого авто - пам'ятний момент у житті людини. Адже сумніви й передчуття часто переплітаються. Імовірно, саме тому людині потрібні рекомендації та поради. Перш ніж укласти угоду, такі клієнти відвідують до 10 дилерських центрів різних брендів (учетверо більше, ніж ті, для яких це авто вже не перше) і питають поради в середньому в 15 друзів і родичів. 40% людей, що купують авто вперше, пов'язують свою покупку з робочими цілями.

- Кредит зі щомісячним погашенням чи готівка?

Зараз бренди кредитують половину проданих автомобілів за допомогою власних фінансових компаній. Цей показник збільшився вдвічі за період із 2003 року, коли головними позичальниками були банки. Лише 38% покупців (на 12 пунктів менше, ніж 15 років тому) можуть придбати автомобіль за власні заощадження.

- Поїздки без обмежень:

35% покупців, які обрали гібридний привод чи електромобіль, зізналися, що мотивацією стали обмеження руху в періоди сильного забруднення повітря. Вимоги цього нового законодавства з охорони довкілля вже застосовуються в таких великих містах Європи, як Барселона, Мадрид, Париж.

- Позашляховик з ефектним дизайном:

Дизайн має першочергове значення для 41% майбутніх покупців, тоді як 15 років тому таких було всього 29%. Водночас із цим 30% шукають автомобілі з високою посадкою водія, і саме цим зумовлене зростання попиту на позашляховики на кшталт SEAT Ateca, Arona чи Tarraco. Нині позашляховики становлять майже 33% від усіх автомобілів на шляхах Європи.

 

SEAT - єдина компанія, яка проектує, розробляє, виробляє й продає автомобілі в Іспанії. Міжнародний бренд зі штаб-квартирою в Марторелі (Барселона), який входить до складу концерну Volkswagen, експортує 80% автомобілів і представлений у більш ніж 80 країнах. 2017 року прибуток SEAT після сплати податків становив 281 млн євро, а обсяги продажів в усьому світі - майже 470 000 автомобілів.

Кількість персоналу SEAT Group перевищує 15 000 фахівців. У трьох виробничих центрах компанії, розташованих у Барселоні (Barcelona), муніципалітеті Ал-Прат-да-Любрагат (El Prat de Llobregat) та Марторелі (Martorell), виготовляють надзвичайно успішні моделі Ibiza, Leon й Arona. Крім того, у Чеській Республіці компанія випускає Ateca й Toledo, у Португалії - модель Alhambra, у Словаччині - Mii.

Міжнародна компанія має власний технічний центр, що слугує своєрідним осередком знань: над створенням інновацій для найбільшого промислового інвестора Іспанії у сфері розробок і досліджень тут працює тисяча інженерів. Модельний ряд SEAT уже оснащується передовими комунікаційними рішеннями. А зараз компанія прагне реалізувати глобальний перехід на цифрові технології для впровадження мобільності майбутнього.