Tarraco підкорює Північну Африку

SEAT Tarraco 4Drive приймає виклик Марокко

06.02.2019

/ Флагман SEAT проходить випробування в межах Desert Camp у Марокко

/ Технологія повного приводу 4Drive - ключ до динамічних якостей Tarraco

/ SEAT очолив діяльність Volkswagen Group з розширення в Північній Африці

Дюни й гори Північної Африки - виклик, з яким більшість автомобілів ніколи не стикнеться. Складний ландшафт, де сипучі піски чергуються з крутими кам'янистими схилами, подолають тільки найдосконаліші автомобілі. Саме тому SEAT відправляє в марокканську пустелю найбільший позашляховик компанії, щоб цілком розкрити його видатні характеристики.

SEAT Desert Camp 2019, перший захід компанії такого типу, проходить у марокканському місті Еррачидіа (Er Rachidia) з 28 січня до 6 лютого. Tarraco ідеально підходить для участі в такому випробуванні, адже водії на практиці перевірять переваги моделі, серед яких, зокрема, технологія повного привода 4Drive.

 

Створений для життя

SEAT Tarraco, названий на честь середземноморського міста Таррагона (Tarragona), розробили на заводі SEAT у Марторелі, виготовляють у м. Вольфсбург (Німеччина). Це третій «стовп» розширення портфоліо позашляховиків компанії. Зовнішність Tarraco випромінює підкреслену впевненість, спортивний стиль і цілеспрямованість. Його вигляд став ковтком свіжого повітря для сектору й дає змогу оцінити майбутню мову дизайну нових моделей SEAT.

Tarraco очолює лінійку позашляховиків SEAT як старший брат Ateca й Arona та поєднує передові технології, динамізм, маневреність, практичність і функціональність з елегантним сучасним дизайном.

Баланс між практичністю й динамікою став можливим передусім завдяки новітнім технологіям концерну Volkswagen і використанню архітектури MQB-A з довгою колісною базою, що лежить в основі конструкції великого позашляховика.

Адаптивна підвіска (DCC) забезпечує відмінний баланс між спортивними відчуттями й підвищеною плавністю ходу в далеких поїздках на дорогах з різним покриттям. Налаштування вибирає водій, проте система може адаптуватися й автоматично, змінюючи налаштування жорсткості з огляду на тип поверхні дороги й стилю водіння.

«Лінійка доступних силових агрегатів у поєднанні із системою 4Drive перетворює Tarraco на багатогранний автомобіль, якому до снаги будь-які умови руху як на автошляхах, так і на бездоріжжі»

Плавність ходу Tarraco чудово поєднується з динамічними характеристиками й економічністю лінійки силових агрегатів. Усі двигуни оснащують системою безпосереднього впорскування, турбонаддувом і системою «Старт-Стоп», а діапазон потужності становить від 150 до 190 к.с.

Перелік бензинових двигунів включає два варіанти: чотирициліндровий TSI об'ємом 1,5 л, що розвиває 150 к.с. і поєднується із 6-ступеневою механічною коробкою передач, яка приводить у рух передні колеса, та 2-літровий агрегат потужністю 190 к.с. у поєднанні із 7-ступеневою трансмісією DSG і системою повного привода 4Drive. Доступні також дві версії дизельних двигунів TDI об'ємом 2,0 л потужністю 150 к.с. і 190 к.с. Варіант потужністю 150 к.с. буде доступний для моделей з переднім приводом і 6-ступеневою коробкою передач та для автомобілів із 7-ступеневою трансмісією DSG і системою повного привода 4Drive. Потужніша версія доступна тільки разом із системою повного привода 4Drive і 7-ступеневою трансмісією DSG.

Технологія повного привода, що належить до оснащення деяких варіантів Tarraco, забезпечує поліпшену динаміку на асфальті й дає змогу їхати далі, навіть якщо умови ускладнюються.

«Лінійка доступних силових агрегатів у поєднанні із системою 4Drive перетворює Tarraco на багатогранний автомобіль, якому до снаги будь-які умови руху як на автошляхах, так і на бездоріжжі», - говорить віце-президент SEAT з досліджень і розробок д-р Матіас Рабе (Matthias Rabe). «Завдяки цьому Tarraco зберігає динамізм на різноманітних поверхнях».

4Drive: погляд зсередини

Серед основних переваг Tarraco - одна з найбезпечніших, найбільш ефективних та найдосконаліших автоматичних систем повного привода у світі: 4Drive. Побудована на основі багатодискової муфти система останнього покоління використовує керовані електронікою гідравлічні компоненти для контрольованої передачі потужності на колеса, що дає змогу максимізувати зчеплення з поверхнею.

Система розташована на задній осі між карданним валом і заднім диференціалом. Це дає дві переваги: перша - покращений розподіл ваги, друга - зниження інерції й часу реакції системи, адже карданний вал постійно з'єднаний із двигуном.

Багатодискова муфта, що працює в масляній ванні, складається з металевих фрикційних дисків, розташованих попарно один перед одним. Один диск із кожної пари постійно з'єднаний з карданним валом, який приводиться в рух коробкою передач. Другий диск обертається разом з повідним валом, з'єднаним із заднім диференціалом. Гідравлічний поршневий виконавчий механізм стискає багатодисковий пакет для створення тиску оливи, визначеного електронною системою управління.

Для компенсації незначних відхилень довжини, зумовлених вигинанням еластичних елементів, що втримують обидві осі, передбачені два гнучкі з'єднання на обох кінцях карданного вала й рухома муфта посередині.

Оскільки гідроакумулятор використовувати не потрібно, попри малу вагу система забезпечує кращий час реакції та сприяє підвищенню активної безпеки й динаміки руху.

Інтелектуальна система 4Drive

Крім цього, автоматична система повного привода SEAT 4Drive позитивно впливає на рівень витрати пального. За нормальних умов руху Tarraco поводиться як звичайний передньоприводний автомобіль: карданний вал, призначений передавати тягове зусилля на задню вісь, обертається вільно, сприяючи зниженню опору. У разі ускладнення умов задня вісь задіюється одразу після того, як система виявить пробуксовування передніх коліс: потік енергії миттєво спрямовується на задні колеса. Перевагами такого підходу є ідеальна передача потужності в потрібний момент і лише мінімальне зростання витрати пального й рівня викидів.

В активному стані інтелектуальна система 4Drive може регулювати тягове зусилля на кожній осі окремо, забезпечувати рівномірний розподіл (50/50) і навіть миттєво спрямовувати всю рушійну силу на задню вісь. Крім цього, система 4Drive дає змогу регулювати розподіл крутного моменту між окремими колесами з різних боків. У звичайних передньому й задньому диференціалах використовується електронна система імітації блокування диференціала (EDS). Це просте й легке рішення забезпечує належний рівень ефективності та безпеки, запобігає втратам поперечного крутного моменту на протилежному до заблокованого системою колесі, що пробуксовує.

Система 4Drive постійно аналізує зчеплення з поверхнею, завантаженість автомобіля, швидкість, кут повороту керма й стиль водіння, забезпечуючи швидкий перерозподіл потужності на одне або кілька коліс та гарантуючи тягове зусилля, керованість і чутливість.

Крім цього, оснащення SEAT Tarraco включає динамічне рульове управління (стандартний елемент комплектації Xcellence). Головна відмінність цієї системи від звичайного рульового управління - змінне передатне число. На додачу до зменшення кута повороту під час активних маневрів чи паркування динамічне рульове управління забезпечує швидшу реакцію на звивистих ділянках доріг.

SEAT виходить на позиції лідера в Північній Африці

Численні й різноманітні ландшафти Марокко в околицях міста Еррачидіа стануть випробувальним полігоном для Tarraco і його системи 4Drive. Тут великий позашляховик зможе підтвердити свій динамічний потенціал.

Desert Camp - не просто перший захід такого типу, організований SEAT. Його завдання - підкреслити важливу роль компанії в розширенні присутності Volkswagen Group у Північній Африці.

Північно-африканський ринок - один із ключових регіонів стратегії глобалізації SEAT, у межах якої компанія прагне посилити свою представленість поза Європою й закріпитися на всіх континентах. SEAT уже має міцні позиції в регіоні. 2018 року SEAT почав складати моделі Leon, Arona й Ateca на заводі в м. Релізан (Relizane) в Алжирі, де із середини 2017 року виготовляють модель Ibiza. Торік компанія продала в Алжирі 18 500 автомобілів (2017: 5100) і забезпечила найкращий результат продажів за весь період діяльності в Марокко (2100; +5,2%).

SEAT - єдина компанія, яка проектує, розробляє, виробляє й продає автомобілі в Іспанії. Міжнародний бренд зі штаб-квартирою в Марторелі (Барселона), який входить до складу концерну Volkswagen, експортує 80% автомобілів і представлений у більш ніж 80 країнах. 2017 року прибуток SEAT після сплати податків становив 281 млн євро, а обсяги продажів в усьому світі - майже 470 000 автомобілів.

Кількість персоналу SEAT Group перевищує 15 000 фахівців. У трьох виробничих центрах компанії, розташованих у Барселоні (Barcelona), муніципалітеті Ал-Прат-да-Любрагат (El Prat de Llobregat) та Марторелі (Martorell), виготовляють надзвичайно успішні моделі Ibiza, Leon й Arona. Крім того, у Чеській Республіці компанія випускає Ateca й Toledo, у Португалії - модель Alhambra, у Словаччині - Mii.

Міжнародна компанія має власний технічний центр, що слугує своєрідним осередком знань: над створенням інновацій для найбільшого промислового інвестора Іспанії у сфері розробок і досліджень тут працює тисяча інженерів. Модельний ряд SEAT уже оснащується передовими комунікаційними рішеннями. А зараз компанія прагне реалізувати глобальний перехід на цифрові технології для впровадження мобільності майбутнього.