Підготовка до майбутнього

5 речей, які варто знати про мікромобільність

20.02.2019

/ Рішення для мікромобільності - це маленькі транспортні засоби з електроприводом, що часто використовуються для подолання першої та останньої милі й дають змогу рухатися, стоячи або сидячи на них чи в них

/ Мопеди й велосипеди - лише два приклади способів пересування, що сприяють зниженню викидів вуглецю та оптимізації транспортних потоків у містах

/ Великі міста продовжують розширюватися, згідно з прогнозами до 2040 року кількість міського населення зросте до 65%

Марторель, 20 лютого 2019 року. - Мікромобільність - це слово сьогодення. Особливо в межах виставки Mobile World Congress, яка пройде в Барселоні через кілька днів. Що ж означає «мікромобільність» та як вона змінює наше ставлення до пересування? Пропонуємо до вашої уваги короткий довідник.

 

Що таке мікромобільність?

Цим терміном описують рішення для переміщення на короткі відстані, зазвичай - для подолання першої або останньої милі поїздки. Протяжність приблизно 60% усіх поїздок автомобілями не перевищує 8 км. Саме в таких випадках можуть допомогти рішення для мікромобільності. Про це свідчать результати дослідження Центру McKinsey з питань мобільності майбутнього.

Де її використовують? Унаслідок демографічних змін і зростання населення міста змінюються з карколомною швидкістю. Щотижня в міста в'їжджають близько 1,3 млн нових жителів. До 2030 року кількість міст із населенням понад 10 млн осіб зросте приблизно до 43. Це на 12 більше, ніж зараз. Крім того, згідно з прогнозами близько 65% усього населення житиме в містах. Проте розроблення рішень у сфері мікромобільності не обмежується створенням продукту.  «Міста хочуть співпрацювати з компаніями для пошуку рішень. Просто виставити на вулиці сотні скутерів - помилковий підхід. Ми докладаємо значних зусиль для співпраці з місцевими адміністраціями», - говорить менеджер із цифрових технологій компанії SEAT Фабіан Сіммер (Fabian Simmer).

Коли застосовується мікромобільність і чому вона така важлива?

Міста зростають у нас на очах. Мікромобільність відіграватиме важливу роль у вирішенні деяких майбутніх проблем щонайменше у двох сферах - захисті довкілля та економії часу. Наприклад: Карла приїжджає на автостоянку на в'їзді в місто. Після цього вона виймає з автомобіля скутер, щоб доїхати до свого офісу. Сіммер говорить, що «...людям потрібна зручність і можливість економити час, і вони хочуть робити це в дружній до довкілля спосіб».

Як вона використовується? Перелік рішень включає легкі транспортні засоби, здебільшого з електроприводом. Це можуть бути скутери, велосипеди й інші варіанти. «Продукти для мікромобільності важливі не лише для приватних користувачів, але й для операторів сервісів зі спільного користування. Розробляючи ці продукти наступного покоління, ми враховуємо інтереси всіх зацікавлених сторін. Залежно від часу доби вони повинні мати змогу обирати різні види транспорту», - говорить Сіммер.

Компанія SEAT уже випустила на ринок електричний самокат eXS на базі технологій Segway. Далі компанія планує зробити гігантський крок у сфері рішень для міської мобільності за допомогою нового автомобіля, що являє собою платформу мобільності. Світова прем'єра відбудеться на виставці Mobile World Congress. Тут ви зможете ознайомитися з докладною інформацією.

SEAT - єдина компанія, яка проектує, розробляє, виробляє й продає автомобілі в Іспанії. Міжнародний бренд зі штаб-квартирою в Марторелі (Барселона), який входить до складу концерну Volkswagen, експортує 80% автомобілів і представлений у більш ніж 80 країнах. 2017 року прибуток SEAT після сплати податків становив 281 млн євро, а обсяги продажів в усьому світі - майже 470 000 автомобілів.

Кількість персоналу SEAT Group перевищує 15 000 фахівців. У трьох виробничих центрах компанії, розташованих у Барселоні (Barcelona), муніципалітеті Ал-Прат-да-Любрагат (El Prat de Llobregat) та Марторелі (Martorell), виготовляють надзвичайно успішні моделі Ibiza, Leon й Arona. Крім того, у Чеській Республіці компанія випускає Ateca й Toledo, у Португалії - модель Alhambra, у Словаччині - Mii.

Міжнародна компанія має власний технічний центр, що слугує своєрідним осередком знань: над створенням інновацій для найбільшого промислового інвестора Іспанії у сфері розробок і досліджень тут працює тисяча інженерів. Модельний ряд SEAT уже оснащується передовими комунікаційними рішеннями. А зараз компанія прагне реалізувати глобальний перехід на цифрові технології для впровадження мобільності майбутнього.