Готовність до майбутнього

У Женеві SEAT розпочинає наступ у сфері електромобільності

05.03.2019

/ Автовиробник розкрив свою концепцію електричної мобільності, що включає моделі від міського двомісного електромобіля до потужного кросовера

/ Світова прем'єра el-Born, першого повністю електричного автомобіля SEAT на платформі MEB, та CUPRA Formentor - динамічного кросовера з генотипом CUPRA, оснащеного гібридним приводом із заряджанням від електромережі
/ На виставці також дебютує «союзник» міст Minimó, який має викликати революцію у сфері мікромобільності
/ SEAT розпочав 2019 рік зі зростання продажів, яке й надалі вимірюється двозначними цифрами (+12.8%), а поставки CUPRA зросли на 101.4%

Женева, 05 березня 2019 р. - На Женевському автосалоні компанія SEAT розпочинає свій наступ у сфері електромобільності. У межах одного з основних для автомобільної промисловості заходів бренд представляє свою ідею практичного використання електропривода на прикладі таких несхожих транспортних засобів, як міський двомісний електромобіль і потужний кросовер, що мають стати додатковими альтернативами для задоволення сучасних потреб у сфері мобільності.

 

У Женеві компанія вперше показує світові два концепт-кари. Перший - повністю електричний автомобіль el-Born на платформі MEB від Volkswagen Group. Другий - CUPRA Formentor, потужний кросовер з генотипом CUPRA, оснащений гібридним приводом із заряджанням від електромережі, до того ж це перший автомобіль, розроблений спеціально для цього бренда. На автосалоні вперше покажуть і SEAT Minimó: цей «союзник» міста покликаний призвести до справжньої революції у сфері міської мікромобільності. Згадані моделі підтверджують наміри компанії щодо розвитку більш сталої мобільності.

«Після зростання протягом трьох років поспіль та історичного рекорду, встановленого 2018 року, ми привезли в Женеву три важливі новини. Та найголовніше - ми можемо заявити, що сьогодні компанія конкурентоспроможна, як ніколи, і залишатиметься сильною й завтра, і післязавтра».

- Джун Маккеролл (June McCarroll): винахідниця дорожньої розмітки (1867-1954). Існують винахідники, які поєднують творчість та рішучість. Однією з таких була Джун Маккеролл. У 1917 році Маккеролл, лікар за професією, одного дня їхала до свого офісу, що знаходився у Каліфорнії, коли вантажівка витіснила її з дороги. Саме тоді вона відчула, що роздільна лінія на дорозі могла уберегти її від цього інциденту.

Місцева влада не прислухалася до думки Маккеролл, але це її не зупинило. Вона вийшла на вулицю та вручну намалювала лінію на одній частині дороги, а потім за підтримки жіночої асоціації провела кампанію, просуваючи свою ініціативу. У результаті влада Каліфорнії втілила цю ідею у вигляді закону, в результаті чого дорожня розмітка була нанесена на 5600 кілометрах доріг. Сьогодні ця система є обов'язковою майже у всіх країнах світу.

«Зараз існують системи, які допомагають водіям дотримуватися смуги руху, такі як система допомоги утримання смуги руху, та попереджають про ненавмисний з'їзд зі смуги руху. Ця система працює у поєднанні з камерою, розташованою за дзеркалом заднього виду, яка виявляє розмітку та розташування автомобіля. Якщо транспортний засіб з'їжджає зі смуги руху, система видає сповіщення. Система автоматично активується, якщо швидкість автомобіля сягає 65 км/год», - заявила Луїза Томас (Lluïsa Tomás), інженер відділення з розробки ходової частини у SEAT.

el-Born: електрифікація SEAT

Концепт-кар el-Born - перша модель SEAT, яку від початку розробляли як суто електричний автомобіль. У продаж він надійде 2020 року. Цей автомобіль має очолити наступ SEAT у сфері електромобільності, радикально змінити правила гри для компанії як через його особливості, що відповідають потребам сьогодення, так і з огляду на необхідність змін стратегії компанії в царині закупівель, продажів і маркетингу. Як бренд, клієнтська база якого на 10 років молодша за середньоєвропейське значення, SEAT планує стати лідером у сфері долучення молодих водіїв до електромобільності.

SEAT стане другим брендом Volkswagen Group, який випускатиме модель на платформі MEB. Це створює можливості для налагодження випуску на потужностях компанії нового покоління продуктів із найдосконалішими технологіями зв'язку й електропривода. Вироблятимуть перший повністю електричний автомобіль SEAT, розроблений у Барселоні, на заводі концерну в німецькому місті Цвікау (Zwickau).

Модель el-Born назвали на честь одного з найвідоміших районів Барселони, що надихнув дизайнерів й інженерів SEAT створити спортивний автомобіль, оснащений надсучасним електроприводом.

Завдяки місткій батареї ємністю 62 кВт⋅год запас ходу за нормами циклу WLTP в реальних умовах експлуатації сягає 420 км, тож цей автомобіль готовий до будь-яких подорожей. Підтримка швидкісного заряджання з потужністю 100 кВт від джерела постійного струму означає, що заряджання від 0 до 80% триватиме всього 47 хвилин.

CUPRA Formentor як маніфест бренда

Через рік функціонування в ролі незалежного бренда CUPRA представляє в Женеві концепт-кар Formentor - першу модель, розроблену власними силами спеціально для CUPRA. Кросовер може похизуватися всіма рисами, притаманними CUPRA - він унікальний, вишуканий і динамічний.

Автомобіль, який надійде в продаж 2020 року, назвали на честь мису Форментор, що належить до наймальовничіших та найвіддаленіших і тому найбільш ексклюзивних мисів острова Майорка (Mallorca), а його назва асоціюється з потужністю, силою й безпекою.  

Formentor - технологічно найемоційніша й найдосконаліша модель CUPRA. Його випуском бренд яскраво відзначив першу річницю діяльності, увійшов у новий сегмент і пов'язав своє майбутнє з використанням інноваційного високопродуктивного гібридного силового агрегата із заряджанням від електромережі. Formentor прискорює зрушення в напрямі електрифікації, дає змогу оцінити дизайн майбутніх моделей CUPRA. 

Після успішного першого року на ринку, протягом якого продажі склали 14 400 одиниць, а зростання сягнуло 40%, CUPRA зміцнює власні позиції. За перші два місяці 2019 року бренд збільшив продажі на 101.4%, продавши 3,600 одиниць. CUPRA розгортає світову мережу з 280 спеціалізованих точок продажу, маючи на меті подвоїти обсяги продажів протягом наступних трьох-п'яти років.

Minimó - «союзник» міста

За допомогою Minimó компанія SEAT робить черговий крок до визначення мікромобільності майбутнього. Продемонстрована минулого тижня на виставці Mobile World Congress (MWC) у Барселоні модель Minimó поєднує найкращі риси автомобіля й мотоцикла. Електричний концепт-кар вирізняється чудовою керованістю та зручністю паркування, водночас пропонуючи комфорт і безпеку автомобіля та маневреність двоколісного транспортного засобу. Він являє собою великий ривок уперед у впровадженні стратегії мікромобільності SEAT і розширює екосистему зручної мобільності, над формуванням якої активно працює бренд зі столиці Іспанії. Компанія прагне враховувати думки громадян та органів влади, щоб використовувати їх для подальшого вдосконалення концепції.

Назва Minimó символізує його мініатюрні розміри й максимальну мобільність. Проектуючи цю модель, розробники враховували потреби міст майбутнього, у яких будуть використовуватися різні транспортні засоби всього на декількох платформах. З огляду на це концепт отримав систему заміни батарей, яка дає змогу повністю відновити запас енергії за кілька хвилин і забезпечує запас ходу 100 км. Параметри автомобіля можна коригувати зі смартфона відповідно до вподобань користувача. Він підтримує стандарт зв'язку 5G, оснащений голосовим помічником Google та цифровим ключем, щоб було зручно користуватися перевагами цифрових технологій. 

У майбутньому технологія 5G матиме велике значення в автомобільному секторі. SEAT бере участь у проекті «Mobile 5G Barcelona», спрямованому на популяризацію ролі Барселони як однієї з європейських столиць із взірцевим рівнем упровадження технології 5G. Тож на виставці MWC компанії SEAT і Telefónica оголосили про початок пілотних випробувань проекту «5G Connected Car». Він дасть змогу вперше продемонструвати на вулицях європейського міста порядок обміну інформацією між автомобілем, довколишньою інфраструктурою та іншими автомобілями і є першим кроком до колаборативного автономного керування.

Стала мобільність

Зробивши під час Женевського автосалону ще один крок до електромобільності, SEAT підтвердив свою відданість ідеї сталої мобільності. Компанія створює автомобілі з повністю електричним приводом, що підвищують економічність поїздок у містах, та потужні моделі з гібридними двигунами, і вказує шлях до створення безвуглецевого суспільства, передбаченого Паризькою хартією.

SEAT - єдина компанія, яка проектує, розробляє, виробляє й продає автомобілі в Іспанії. Міжнародний бренд зі штаб-квартирою в Марторелі (Барселона), який входить до складу концерну Volkswagen, експортує 80% автомобілів і представлений у більш ніж 80 країнах. 2017 року прибуток SEAT після сплати податків становив 281 млн євро, а обсяги продажів в усьому світі - майже 470 000 автомобілів.

Кількість персоналу SEAT Group перевищує 15 000 фахівців. У трьох виробничих центрах компанії, розташованих у Барселоні (Barcelona), муніципалітеті Ал-Прат-да-Любрагат (El Prat de Llobregat) та Марторелі (Martorell), виготовляють надзвичайно успішні моделі Ibiza, Leon й Arona. Крім того, у Чеській Республіці компанія випускає Ateca й Toledo, у Португалії - модель Alhambra, у Словаччині - Mii. 

 

Міжнародна компанія має власний технічний центр, що слугує своєрідним осередком знань: над створенням інновацій для найбільшого промислового інвестора Іспанії у сфері розробок і досліджень тут працює тисяча інженерів. Модельний ряд SEAT уже оснащується передовими комунікаційними рішеннями. А зараз компанія прагне реалізувати глобальний перехід на цифрові технології для впровадження мобільності майбутнього.