Гоночний електромобіль класу «туринг»

Батарея з 6072 елементами живлення при температурі –10 °С

26.03.2019

/ CUPRA випробовує e-Racer в екстремальних умовах на гірськолижних трасах Андорри

/ Збільшений на 20 мм кліренс і шини для руху по снігу і льоду, кожна з яких оснащена 420 шипами

/ Холодна погода - найкращий союзник електричної системи, оскільки вона охолоджує батареї

 

Марторель, 26 березня 2019 р. - Розпочався зворотний відлік часу, що залишився до дебюту першого у світі гоночного автомобіля класу «туринг» з повністю електричним приводом CUPRA e-Racer у новому чемпіонаті ETCR. Гоночна команда іспанського бренду постійно працює над удосконаленням цього гоночного електромобіля, безперервно проводячи серії випробувань у найжорсткіших умовах. Цієї зими водій Хорді Жене (Jordi Gené) та команда інженерів на чолі з Хаві Серра (Xavi Serra) випробовувала межі можливостей e-Racer на снігу і льоду гірськолижних схилів Андорри.

 

 

Наскільки складно було адаптувати автомобіль до низьких температур?

Хорді Жене: Насправді це виявилось напрочуд легко. Головне в електромобілях - регулювання температури. Нам потрібна велика потужність двигуна, але нагрівається не двигун, а батареї. Оскільки ми працювали в умовах справжньої холоднечі, низькі температури забезпечували більш ніж достатнє охолодження батарей.

Хав'єр Серра: Однією з найбільших проблем виявилось регулювання часу заряджання, оскільки e-Racer оснащений батареєю вагою 450 кг, що є еквівалентом одночасно підключених 9000 мобільних телефонів. Його джерело енергії складається з 23 панелей, кожна з яких налічує 264 елемениів живлення. Коли батареї розряджаються, для ефективного заряджання слід дочекатися їх охолодження. Завдяки холодній погоді цей процес відбувається значно швидше.

 

Які зміни було внесено в конструкцію e-Racer для адаптації до цих умов?

Хав'єр Серра: Природним середовищем автомобіля CUPRA e-Racer є вкрита асфальтом траса, а ми повинні були адаптувати його до снігу. Кліренс автомобіля потрібно було збільшити через мінливість поверхні. У даному випадку ми підняли його на 20 мм - і результат виявився вражаючим. Ми зібрали дуже цікаву інформацію, яку можна використати для вдосконалення автомобіля, враховуючи, що він створений для асфальту.

 

Чи помітили ви різницю у зчепленні шин?

Хорді Жене: Різниця надзвичайна і відчувається відразу. На додачу до збільшення кліренсу нам довелось змінити шини, щоб вони забезпечували зчеплення з обледенілими поверхнями. Ми не могли використовувати сліки, призначені для гонок на асфальті. На кожне колесо ми встановили приблизно 420 шипів, і автомобіль рухався бездоганно.

Які ще проблеми, пов'язані з рухом по снігу, виникали?

Які ще проблеми, пов'язані з рухом по снігу, виникали?

Хав'єр Серра: Через дуже низьку температуру на днищі накопичувалась велика кількість снігу, який до того ж замерзав. Товщина поверхні для водіння становила 10 см, фактично вона являла собою лід, вкритий тонким шаром снігу. У другій половині кожного дня під час однієї з зупинок для заряджання нам доводилось очищувати автомобіль від льоду для зменшення його маси. Це було обов'язковим елементом профілактичних заходів, які ми проводили.

 

Як би ви описали поведінку автомобіля за підсумками цього тесту?

Хав'єр Серра: Ми були глибоко вражені тим, наскільки добре адаптувався автомобіль. Він показав справді чудові результати. Хоча ми створювали його для асфальту, ми з'ясували, що він чудово адаптується до всіх труднощів, які ми для нього приготували. Цей автомобіль зовсім не призначений для руху по снігу, але він поводився дуже добре.

Хорді Жене: Випробування такого типу дуже важливі для вдосконалення e-Racer. Електрифікація розвивається з карколомною швидкістю. Для цього проекту, на який ми вже витратили рік, ми адаптували значну кількість уже відомих елементів, але в ході роботи над автомобілем виявили багато інших моментів. Поведінка автомобіля вразила нас у позитивному значенні цього слова, оскільки він продемонстрував дуже добру керованість і водночас забезпечив приємні враження. Тестування таких технологій, як протибуксувальна система, дало нам великий обсяг корисної інформації для подальшого вдосконалення e-Racer.

 

Ви готові до нової серії автоперегонів?

Хав'єр Серра: Цей автомобіль генерує величезний обсяг енергії, і ми працюємо над тим, щоб забезпечити її використання з максимальною ефективністю та досягти найкращого часу проходження кола. Наша мета - стати найшвидшими і першими перетнути фінішну лінію у 2020 році, коли ми вперше будемо виступати у новому чемпіонаті ETCR. Ми повинні продемонструвати, що CUPRA e-Racer - серйозний гравець у царині ефективних і дружніх до довкілля перегонів з нульовим рівнем викидів.

CUPRA

CUPRA - ексклюзивний бренд для унікальних людей, створений для того, щоб приваблювати клієнтів та відповідати очікуванням щодо унікальності, витонченості та ходових характеристик усіх любителів автомобілів. У перший рік існування CUPRA продажі автомобіля у 2018 році збільшилися на 40 % порівняно з минулим роком, сягнувши 14 400 одиниць. Разом із запуском нових моделей CUPRA також підтримуватиме дух автоспорту та перегонів, беручи участь у міжнародній серії перегонів TCR. Світ CUPRA живий. Він готовий підкорювати нові групи ентузіастів у 280 спеціалізованих відділеннях та магазинах по всьому світі.