Випуск лінійки автомобілів з CNG-двигунами

SEAT розвивається: випуск лінійки автомобілів з CNG-двигунами

08.04.2019

/ SEAT прагне зменшити шкідливий вплив на навколишнє середовище, використовуючи стиснутий природний газ у паливному балансі

/ Бренд може похвалитися найбільш досконалим модельним рядом автомобілів з CNG-двигунами, до якого входять Mii Ecofuel, Ibiza TGI, Arona TGI і Leon TGI, пропонуючи транспортні засоби, що задовольнять потреби будь-якого клієнта

/ CNG - це доступна, надійна та готова альтернатива традиційним видам палива, таким як бензин або дизельне паливо, що пропонує зниження рівня шкідливих викидів та зменшення витрат

/ Європейська CNG-мережа швидко розширюється, і SEAT продає свої транспортні засоби на різних ринках: в Іспанії, Італії та Німеччині та в інших країнах

Марторель, 08.04.2019. SEAT продовжує впроваджувати технологію стисненого природного газу (CNG), пропонуючи клієнтам широкий вибір більш екологічних і стабільних транспортних засобів, які забезпечують більшу ефективність.

До лінійки бренду входять моделі Mii Ecofuel, Ibiza TGI, Arona TGI і Leon TGI, тож клієнти можуть обрати автомобіль на базі технології CNG, що відповідає будь-якому стилю життя та може задовольнити будь-який смак, а також можуть скористатися CNG-мережею, яка швидко розростається у Європі, та відчути переваги мобільності завдяки використанню природного газу: стабільність та низький рівень споживання палива.

Кожен транспортний засіб, створений та розроблений у штаб-квартирі SEAT у Марторелі, представляє наступний крок у програмі з розвитку автомобілів компанії, демонструючи переваги використання технології CNG як первинного палива, яке забезпечує менш шкідливий вплив на навколишнє середовище, а враження від водіння залишаються такими ж неповторними, як і при використанні традиційних джерел палива.

Найбільше досягнення компанії - це представлення третього CNG-бака для моделей Ibiza і Arona.

«SEAT має намір просувати CNG у якості стійкої альтернативи для традиційних енергоносіїв. Цей вид палива надає можливість зменшити рівень викидів CO2, не впливаючи на визначні характеристики наших транспортних засобів, - заявив Лука де Мео (Luca de Meo), президент компанії SEAT. - Завдяки сумісності технології з поновлюваним біометаном вона стає важливою частиною паливного балансу на шляху до використання автомобілів з меншим рівнем шкідливих викидів».

У транспортного засобу, який працює з використанням технології CNG, рівень шкідливих викидів зменшується на 25 % порівняно з транспортним засобом, який працює на бензині. Окрім екологічних переваг та переваг при сплаті податків, технологія TGI пропонує винятково низький рівень витрат палива на один кілометр: майже на 50 % менше, ніж еквівалентна модель з бензиновим двигуном, та на 30 % - ніж модель з дизельним двигуном. Компанія SEAT успішно вдосконалила цю технологію, тому тепер автомобіль може долати ще більші відстані без дозаправки.

Запас ходу автомобіля з CNG-двигуном становить 360 км (згідно з процедурою випробувань малотоннажних автомобілів (WLTP)), а запас ходу Leon - 440 км (згідно з WLTP). Це нове налаштування відповідає вимогам клієнтів, що використовують TGI, які хотіли отримати збільшений запас ходу у режимі CNG.

Завдяки технології CNG компанія SEAT може пропонувати клієнтам справжню ефективну та сучасну альтернативу - автомобіль, який коштує майже так само, як еквівалентний транспортний засіб із дизельним двигуном. Окрім того, витрати на обслуговування TGI-моделей аналогічні витратам на обслуговування автомобілів, оснащених двигуном внутрішнього згорання. Отже, ці транспортні засоби більш екологічні та цінніші за інші, адже CNG - ефективніший за інші види палива.

SEAT також підтримує розвиток та поширення поновлюваного біометану, який нейтралізує викиди СО2, що виділяються під час їзди на автомобілі. Лише абсолютно електричний транспортний засіб, який використовує на 100 % поновлювану енергію, може забезпечити кращий загальний результат.

Нова конфігурація з більшим запасом ходу CNG

Рішення SEAT щодо збільшення пробігу у режимі CNG без використання бензинового двигуна було прийнято на вимогу клієнтів SEAT, які зараз використовують CNG-автомобілі: водії систематично обирають технологію CNG, оскільки цінують збільшену стабільність транспортного засобу, значну економію палива та знають, де на їх звичних маршрутах є найближчі заправні станції.

Mii Ecofuel, Ibiza TGI і Arona TGI оснащені паливними баками, виготовленими з високоміцної сталі, а автомобіль SEAT Leon 1.5 TGI EVO оснащено одним паливним баком із високоміцної сталі, що є меншим за розміром та розміщується перед задньою віссю, і двома великими паливними баками, розташованими за задньою віссю та виготовленими з вуглецевого волокна, що дозволило зробити їх легшими та оптимізувати розподіл ваги.

У той час як моделі Mii, Ibiza, Arona і Leon використовують природній газ у якості основного палива при температурі нижче ніж -10 °C, двигун запуститься у режимі використання бензину, доки система впорскування газу буде нагріватися до робочої температури перед активацією CNG-циклу. Перехід відбувається автоматично. Водій не відчуває різниці у ходових характеристиках або динаміці автомобіля, але така система використання палива доводить, що транспортні засоби готові працювати у будь-яких умовах.

За нормальних умов водіння CNG-автомобілі SEAT використовують бензин як альтернативне паливо, коли CNG-баки порожні, але оскільки запас ходу з використанням газу є значним, бензин не буде часто використовуватися. Проте навіть у випадку використання бензинового бака перехід до CNG-циклу буде настільки непомітним, що водій практично його не відчує.

Автомобіль SEAT Leon створений на платформі MQB-A (Modularer Querbaukasten), а Ibiza і Arona використовують технологію MQB-A0. Ці платформи надають більшу гнучкість при розробці автомобілів та забезпечують доцільне використання елементів і дозволяють створити легкий функціональний безпечний кузов з надзвичайно міцною конструкцією. Всі версії TGI відповідають найвищим стандартам безпеки при аваріях.

Ibiza, Arona і Leon виготовляються на заводі SEAT у Марторелі (Іспанія), а Mii Ecofuel - на заводі у Братиславі (Словаччина). Кожна модель збирається на тій самій лінії, що й інші транспортні засоби лінійки SEAT, але кожну адаптують для того, щоб вона відповідала вимогам використання CNG у якості основного палива.

Транспортні засоби, які використовують CNG, оснащені двома (Mii Ecofuel) або трьома (Ibiza, Arona і Leon TGI) паливними CNG-баками, а наливний патрубок знаходиться за кришкою отвору для заливання бензину. Датчики тиску газу та електронний дворівневий регулятор тиску, який ефективно контролює надходження газу до CNG-двигуна (Ecofuel і TGI), були значно змінені та мають багато особливих елементів, необхідних для оптимальної роботи автомобіля при використанні як бензинового, так і газового двигуна. Так само деякі деталі автомобіля були спеціально змінені відповідно до характеристик згоряння природного газу (покращені поршні та оптимізовані поршневі кільця, покращені кожухи підшипника, адаптовані розподільні вали, матеріали направляючих клапана та покращені гнізда клапана, азотовані випускні клапани, лямбда‑датчик, каталітичний нейтралізатор оптимізований для перетворення метану тощо).

Хоча CNG зберігається за умови високого тиску (приблизно 200 бар), паливні баки створені та омологовані таким чином, щоб витримувати тиск, вдвічі вищий за максимальний робочий. Секції труб високого тиску виготовлені з нержавіючої сталі, а електронні захисні клапани ізолюють кожну секцію циклу високого тиску. Паливні баки оснащені тепловими запобіжниками, які відкриваються за умови малоймовірного перегріву, щоб випустити газ, який потім безпечно розсіюється.

Перелік моделей

Компанія SEAT створила сімейство автомобілів CNG, щоб задовольнити потреби різних клієнтів. Моделі Mii, Ibiza, Arona і Leon пропонують найширший вибір транспортних засобів, які відповідають вимогам будь-якого стилю життя: як під час руху вузькими міськими вулицями, так і під час подорожі за місто.

У всіх моделях поєднуються ходові характеристики, практичність та характер SEAT і ще більша ефективність та менший рівень шкідливих викидів.

 

SEAT Arona TGI

Це перший у світі позашляховик, який використовує CNG-технологію. Він одразу потрапляє до сегменту ринку, який найшвидше розвивається у Європі. З трьома паливними баками CNG ємністю 13,8 кг запас ходу автомобіля складає 360 км у режимі CNG (згідно з WLTP). 9-літровий бензиновий бак пропонує додаткові 150 км, забезпечуючи загальний запас ходу 510 км.

Нова модель SEAT Arona TGI доступна у всіх конфігураціях - Reference, Style, Xcellence і FR. Вона оснащена 1‑літровим 3-циліндровим двигуном з 12 клапанами і забезпечує потужність 90 к. с. при 4000-5500 об/хв і максимальний крутний момент 160 Н·м при 1800-3800 об/хв. Двигун оснащено 6‑ступеневою ручною трансмісією, яка підвищує його ефективність та забезпечує плавне пересування. Максимальна швидкість Arona TGI складає 172 км/год. Автомобіль розвиває швидкість до 100 км/год за 13,2 с.

Arona TGI - це виразний транспортний засіб, який зовні дуже схожий на кросовер. В автомобілі доступно багато опцій, які можуть задовольнити різні потреби кожного водія, у тому числі 68 можливих комбінацій кольорів. Висота кузова від землі - 190 мм. Об'єм багажного відділення - 282 літри. Довжина автомобіля - 4138 мм, ширина - 1780 мм, а висота - 1552 мм.

Якщо розглядати засоби пасивної, активної та превентивної безпеки, то SEAT Arona TGI може похвалитися набагато кращими засобами безпеки, ніж інші автомобілі у сегменті. Ця модель оснащена системами допомоги водію, такими як система Front Assist з функцією розпізнавання пішоходів, Hill Hold Control, повністю світлодіодні головні фари, розпізнавання симптомів втоми, датчики дощу та світла, а також система екстреного гальмування для уникнення повторних зіткнень. До опціональних систем належать система оповіщення про транспорт, який рухається позаду, для безпечного виїзду з місця паркування заднім ходом, система виявлення «сліпих» зон або система допомоги при паркуванні Park Assist, яка спрацьовує як при паралельному паркуванні, так і при русі заднім ходом з розворотом на 90 градусів.

Якщо говорити про зв'язок та технології, SEAT відома своїми мультимедійними системами, тож модель Arona було оснащено тією ж сучасною системою, яка доступна у всій лінійці SEAT. Доступні такі технології, як відмикання автомобіля та увімкнення двигуна без ключа, камера заднього виду, 8-дюймовий сенсорний екран з кольоровим дисплеєм та бездротова зарядка телефону з підсилювачем сигналу GSM. Мультимедійна система Full Link в автомобілі Arona забезпечує повноцінний зв'язок позашляховика із зовнішнім світом та синхронізує дані з телефону з автомобілем завдяки Apple CarPlay і Android Auto. До її складу входять усі популярні програми, наприклад програма Shazam, яка автоматично розпізнає улюблені пісні, що вмикаються за допомогою однієї кнопки; особистий голосовий асистент Alexa від Amazon, який дозволяє водіям оптимізувати свій час за кермом, допомагаючи в управлінні особистим графіком, вмикаючи музику, вносячи у навігаційну систему найцікавіші для водія місця, повідомляючи лише цікаві новини або шукаючи найближчого дилера SEAT. Програма Amazon Alexa пропонує більше функцій не лише всередині автомобіля, але також полегшує водію доступ до них, щоб він не відволікався під час водіння.

 

SEAT Ibiza TGI

Ibiza повторно додає CNG у свій модельний ряд, цього разу із додатковим газовим паливним баком. Відтепер у автомобілі їх три. Із загальною ємністю 13,8 кг, що забезпечує запас ходу 360 км (згідно з WLTP) у режимі газового двигуна і 9-літровим бензиновим баком, який додає ще 150 км, загальний запас ходу Ibiza TGI складає 510 км.

Автомобіль SEAT Ibiza TGI доступний у всіх комплектаціях. Ця модель також оснащена 1-літровим двигуном TGI, як і Arona, і 6-ступеневою ручною трансмісією. Модель розвиває максимальну потужність 90 к. с. при 4500-5800 об/хв, а максимальний крутний момент складає 160 Н·м при 1900-3500 об/хв. Щодо ходових характеристик, то максимальна швидкість складає 180 км/год. Автомобілю знадобиться 12,1 с, щоб розвинути швидкість 100 км/год.

Довжина кузова Ibiza TGI складає 4059 мм, ширина - 1780 мм, а висота - 1444 мм, а колісна база - 2564 мм. Однак, як у моделі Arona, інтер'єр здається особливо просторим. Ширина передньої частини складає 1425 мм, а максимальна висота - 1022 мм, якщо сидіння знаходяться у найнижчому положенні щодо даху. Ширина заднього сидіння складає 1403 мм, а максимальна висота - 957 мм. Окрім того, в автомобілі передбачено достатньо простору для пасажирів на задньому сидінні. Ємність багажного відділення Ibiza TGI складає 262 л.

До стандартної комплектації Ibiza TGI входять наступні системи: система допомоги гальмування при русі по місту Front Assist, круїз-контроль, розпізнавання симптомів втоми, система зв'язку Full Link, відмикання та увімкнення двигуна без ключа, повністю світлодіодні головні фари та навігаційна система з 8-дюймовим кольоровим сенсорним дисплеєм, який пропонує найновішу та найсучаснішу технологію, таку як асистент Amazon Alexa та програма Shazam.

SEAT Leon 1.5 TGI EVO

 

Найбільш ефективний компактний автомобіль SEAT було оновлено. Його потужність було збільшено до 130 к. с. порівняно з потужністю 110 к. с., яка була у попередній моделі. Нова модель доступна не лише у конфігурації Style, але й у Xcellence і FR як п'ятидверний автомобіль та ST з кузовом «універсал» з трансмісією на вибір: 6-ступеневою ручною або 7-ступеневою DSG.

Новий 1,5-літровий двигун TGI EVO у SEAT Leon додатково оснащено третім паливним CNG-баком із високоміцної сталі, який доповнює два нові паливні баки з вуглецевого волокна, розташовані під підлогою багажного відділення.

Загальна ємність трьох паливних баків складає 17,3 кг, забезпечуючи Leon TGI запас ходу 440 км (згідно з WLTP) з ручною або механічною коробкою передач (DSG) у режимі CNG. Окрім того, модель також оснащена 9-літровим бензиновим баком, який забезпечує ще 140 км запасу ходу. У загальному запас ходу автомобіля Leon, оснащеного ручною трансмісією або DSG, складає 580 км без дозаправки.

Новий 1,5-літровий двигун TGI EVO оснащено 4 циліндрами з 4 поршнями для кожного. Його ємність складає 1498 см3. Його оснащено турбіною зі змінною геометрією та циклом Міллера для забезпечення максимальної ефективності та потужності. У загальному двигун розвиває потужність 130 к. с. (при 5000-6000 об/хв) та максимальний крутний момент 200 Н·м (при 1400-4000 об/хв).

Потужність нового 1,5-літрового двигуна TGI EVO є значно покращеною порівняно з попередньою версією - 1,4-літровим двигуном TGI , розрахованим на потужність 110 к.с. Нова модель може похвалитися максимальною швидкістю 206 км/год та покращеним майже на секунду прискоренням порівняно з попередніми версіями та типами трансмісії. Завдяки новій версії двигуна автомобіль може розвивати швидкість 100 км/год лише за 9,9 с.

Довжина кузова складає 4282 мм, ширина - 1816 мм, а висота - 1459 мм. Габарити автомобіля у конфігурації ST наступні: 4549 мм, 1816 мм та 1454 мм, відповідно, із колісною базою довжиною 2636 мм в обох конфігураціях. Ємність багажного відділення складає 275 літрів у 5-дверній версії та 482 літри у ST з кузовом «універсал».

Leon TGI оснащено системами безпеки та комфорту, серед яких адаптивний круїз-контроль, автоматична система екстреного гальмування з виявленням пасажирів Front Assist, система допомоги при русі у заторах Traffic Jam Assist, система Lane Assist для утримання автомобіля у межах смуги руху, система керування дальнім світлом High Beam Assist, система розпізнавання симптомів втоми водія. Автомобіль також оснащено камерою заднього виду Rear View, бездротовою зарядкою для телефону GSM з підсилювачем сигналу, мультимедійною системою Full Link для підключення телефонів через Android Auto або Apple Car Play, та деякими програмами, такими як особистий голосовий асистент Amazon Alexa і програма Shazam для розпізнавання улюблених пісень. Система Navi System Plus дозволяє підключити через WLAN до мультимедійної системи пристрої пасажирів.

 

SEAT Mii Ecofuel

Найбільш міська модель SEAT з 1-літровим двигуном Ecofuel потужністю 68 к. с. може проїхати 290 км (згідно з WLTP) завдяки двом паливним бакам, виготовленим з надміцної сталі, ємністю 10,9 кг. Автомобіль також оснащено 9-літровим бензиновим баком, який забезпечує додаткові 150 км. Отже, загальний запас ходу цієї моделі транспортного засобу складає 440 км.

SEAT Mii оснащено 1-літровим двигуном Ecofuel з впорскуванням у впускний канал , а також 5-ступеневою ручною трансмісією. Двигун розвиває максимальну потужність 68 к. с. при 6200 об/хв та максимальний крутний момент 90 Н·м при 3000 об/хв. Таким чином, максимальна швидкість транспортного засобу складає 164 км/год. Він здатен розвивати швидкість 100 км/год за 16,3 с.

SEAT Mii випускається у вигляді 5-дверного автомобіля. Його розміри ідеальні для руху по місту: довжина складає 3557 мм, ширина - 1645 мм, висота - 1478 мм, а колісна база - 2420 мм. Зменшені габарити не означають, що салон автомобіля тісний. У Mii просторий інтер'єр. У салоні достатньо місця для пасажирів та водія. Ширина передніх сидінь складає 1369 мм, а задніх - 1388 мм. Багажне відділення вражає об'ємом 213 л.

Яскраве майбутнє

Технологія CNG надзвичайно ефективна: енергія, яку генерує 1 кг стиснутого природного газу, генерується 2 л зрідженого вуглеводневого газу, 1,3 л дизельного палива та 1,5 л бензину. Оскільки газ CNG дешевший, ніж дизельне паливо та бензин, клієнти будуть задоволені, адже автомобілі будуть мати більший запас ходу за меншу вартість.

Заправляти CNG можна у той же час, що і бензин та дизельне паливо без збільшених витрат на утримання автомобіля. CNG відіграватиме важливу роль у паливному балансі у майбутньому, допомагаючи забезпечувати найважливіші потреби автомобілістів.

Мережа CNG продовжує швидко розширюватися у Європі, допомагаючи автомобільному ринку в цілому та окремим клієнтам зменшити рівень викидів CO2 в атмосферу.

Різноманітна лінійка автомобілів SEAT з використанням CNG, яка пропонується на декількох ринках, у тому числі в Іспанії, Німеччині та Італії, дозволяє компанії розширювати присутність нової технології. Чим більше людей пересуватимуться на CNG-автомобілях, тим меншим буде негативний вплив на навколишнє середовище та тим меншими будуть витрати на паливо. Більше того, водії та пасажири обов'язково отримають приємні враження від перебування у таких автомобілях.

SEAT - єдина компанія, яка проектує, розробляє, виробляє й продає автомобілі в Іспанії. Міжнародний бренд зі штаб-квартирою в Марторелі (Барселона), який входить до складу концерну Volkswagen, експортує 80% автомобілів і представлений у більш ніж 80 країнах. 2017 року прибуток SEAT після сплати податків становив 281 млн євро, а обсяги продажів в усьому світі - майже 470 000 автомобілів.

Кількість персоналу SEAT Group перевищує 15 000 фахівців. У трьох виробничих центрах компанії, розташованих у Барселоні (Barcelona), муніципалітеті Ал-Прат-да-Любрагат (El Prat de Llobregat) та Марторелі (Martorell), виготовляють надзвичайно успішні моделі Ibiza, Leon й Arona. Крім того, у Чеській Республіці компанія випускає Ateca й Toledo, у Португалії - модель Alhambra, у Словаччині - Mii. 

 

Міжнародна компанія має власний технічний центр, що слугує своєрідним осередком знань: над створенням інновацій для найбільшого промислового інвестора Іспанії у сфері розробок і досліджень тут працює тисяча інженерів. Модельний ряд SEAT уже оснащується передовими комунікаційними рішеннями. А зараз компанія прагне реалізувати глобальний перехід на цифрові технології для впровадження мобільності майбутнього.