25 років виробництва

Обсяги виробництва SEAT на заводі в Марторелі перевищили 10-мільйонний рубіж

13.12.2018

/ За чверть століття до асортименту продукції заводу ввійшли 39 різних моделей

/ На виробничих потужностях у Марторелі працюють понад 12 500 робітників

/ Віртуальна реальність, колаборативні роботи, 3D-друк і доповнена реальність стали невід'ємною частиною процесу розроблення й виготовлення автомобілів

Марторель, 13 грудня 2018 року. - Завод SEAT у Марторелі, який цьогоріч святкує 25-ту річницю, 2018 року сягнув чергової віхи у своїй історії: кількість випущених тут автомобілів перевищила 10 мільйонів одиниць. За останні 25 років із конвеєрів найбільшого автомобільного заводу Іспанії сходили 39 різних моделей - від другого покоління SEAT Ibiza й першого SEAT Cordoba до SEAT Arona та навіть Audi A1, виробляти який розпочали кілька тижнів тому.

«Мобільність еволюціонує, а разом з нею розвиваються й автомобілі, які ми водимо. SEAT відіграє провідну роль у цих змінах, і концепт-кар el-Born втілює технології й філософію дизайну, яка допоможе нам подолати виклики майбутнього»,

Завод почав працювати 1993 року, а загальна сума інвестицій у його будівництво становить 244,5 млрд песет (1,47 млрд євро). Компанія SEAT перенесла сюди своє виробництво після 40 років використання старого заводу Зона Франка в Барселоні. Відтоді в Марторелі виготовляють основні моделі бренда, а також Audi Q3 та A1. Завод є третім за величиною підприємством концерну Volkswagen у Європі й нещодавно став еталонним проектом Smart Factory в межах концепції «Промисловість 4.0».

10-мільйонний автомобіль Arona FR 1.5 TSI у кольорах Desired Red і Midnight Black представлений на виставці, що проходить цього тижня на заводі в Марторелі на честь 25-ї річниці підприємства. Цей Arona побудований на платформі MQB A0, що є спільною для моделі Ibiza й новачка Audi A1. SEAT першим серед брендів концерну Volkswagen почав використовувати цю платформу, яка забезпечує підвищену гнучкість виробництва завдяки сумісності з різними моделями й дає змогу використовувати різні типи кузова в межах одного сегмента. Саме тому за останні 18 місяців асортимент заводу в Марторелі поповнився трьома новими моделями.

Віце-президент SEAT із виробництва й логістики д-р Крістіан Вольмер (Christian Vollmer) зазначив: «З моменту відкриття у 1993 році ключовий завод SEAT є лідером у сфері інновацій. Завдяки постійним інвестиціям у технології й висококваліфіковану робочу силу якість продуктів і процесів зростала рік у рік. Зараз завод виробляє найбільше автомобілів в Іспанії та є еталоном концепції "Промисловість 4.0" і впровадження цифрових технологій».

Погляд у майбутнє: «Промисловість 4.0»

За минулі 25 років виробничі процеси заводу дуже еволюціонували. У цьому контексті SEAT прагне перетворити завод у Марторелі на підприємство, побудоване за всіма канонами концепції «Промисловість 4.0». Кінцева мета - створити «розумний» завод із максимальним використанням цифрових технологій і мережевих можливостей, який би адаптувався до виробничих потреб і процесів, забезпечував підвищену ефективність управління ресурсами та обміном інформацією між окремими ділянками виробництва.

Серед прикладів такої трансформації 2000 роботів, які відіграють важливу роль у виробничих процесах. Вони без упину працюють, складаючи понад 3000 деталей, необхідних для кожного нового автомобіля. У майбутньому їхня роль тільки зростатиме. Усі ці нововведення «Промисловості 4.0» співіснують з 8000 робітників заводу, який щодня виготовляє 2400 автомобілів, або одне авто кожні 30 секунд.

Взірець ефективності інвестицій, кадрової політики й виробництва

У зв'язку з розширенням лінійки продукції SEAT протягом двох останніх років виникла потреба в рекордних інвестиціях і збільшенні витрат на дослідження й розробки. Так, торік ця сума сягнула 962 млн євро. Сьогодні на заводі виробляють Ibiza й Leon, вихід нового покоління якого запланований на 2019 рік, а також міський кросовер Arona. Крім того, нещодавно на складальних конвеєрах з'явилася модель Audi A1. Цей автомобіль виготовляють тільки на заводі SEAT. Звідси він надходить на всі ринки, де продають модель. Компанія Audi обрала місцем виготовлення завод у Марторелі після успішного виробництва Audi Q3, який випускали тільки на цьому підприємстві протягом трьох років.

У зв'язку зі збільшенням обсягів виробництва й кількості моделей, які виготовляють на заводі в Марторелі, запуском стратегічних проектів у сфері автомобільних комунікацій і цифровізації компанії й початком виробництва Tarraco кількість персоналу підприємства зросла й нині перевищує 15 000 фахівців. 12 500 співробітників працюють у Марторелі на складальному конвеєрі, у підрозділах централізованого обслуговування та в Технічному центрі SEAT, де проектують і розробляють усі моделі бренда. Тільки протягом 2018 року понад 500 співробітників приєдналися до компанії на умовах безстрокового трудового договору.

Відданість сталому розвитку

За минулі роки SEAT активізував роботу над своїми проектами із захисту довкілля, що охоплюють усю сферу діяльності компанії, і зокрема - напрями розробок і досліджень, виробництва, логістики й продажів.

У межах цієї діяльності на заводі в Марторелі з 2011 року впроваджують план «ECOMOTIVE FACTORY», мета якого - створити ефективні, сталі й орієнтовані на захист довкілля виробничі потужності. До 2025 року компанія планує зменшити свій негативний вплив на довкілля вдвічі (порівняно з 2010 роком). За останні 7 років SEAT уже зменшив свій вплив на довкілля на 35,5% завдяки низці ініціатив, як-от найбільша серед автовиробників Європи сонячна електростанція «SEAT al Sol», регенерація енергії сушильних печей і дорожнє покриття, що сприяє зменшенню забруднення повітря на 40%.

SEAT - єдина компанія, яка проектує, розробляє, виробляє й продає автомобілі в Іспанії. Міжнародний бренд зі штаб-квартирою в Марторелі (Барселона), який входить до складу концерну Volkswagen, експортує 80% автомобілів і представлений у більш ніж 80 країнах. 2017 року прибуток SEAT після сплати податків становив 281 млн євро, а обсяги продажів в усьому світі - майже 470 000 автомобілів.

 

Кількість персоналу SEAT Group перевищує 15 000 фахівців. У трьох виробничих центрах компанії, розташованих у Барселоні (Barcelona), муніципалітеті Ал-Прат-да-Любрагат (El Prat de Llobregat) та Марторелі (Martorell), виготовляють надзвичайно успішні моделі Ibiza, Leon й Arona. Крім того, у Чеській Республіці компанія випускає Ateca й Toledo, у Португалії - модель Alhambra, у Словаччині - Mii.

Міжнародна компанія має власний технічний центр, що слугує своєрідним осередком знань: над створенням інновацій для найбільшого промислового інвестора Іспанії у сфері розробок і досліджень тут працює тисяча інженерів. Модельний ряд SEAT уже оснащується передовими комунікаційними рішеннями. А зараз компанія прагне реалізувати глобальний перехід на цифрові технології для впровадження мобільності майбутнього.