SEAT піклується про Вас

Дев’ять місяців, дев’ять порад

08.26.2017

Чи може ремінь безпеки зашкодити вагітній? Чи є медичні протипоказання до водіння? Нині люди часто подорожують автомобілем, тому жінки при надії опиняються перед вибором - сідати за кермо чи ні. Якщо лікар дозволяє, можна безпечно керувати автомобілем, дотримуючись таких рекомендацій.

1) Завжди пристібайтеся: У багатьох європейських країнах вагітні зобов'язані пристібатися ременем безпеки. «Поясну лямку треба опустити якомога нижче на стегна, щоб ремінь не тиснув на малюка в утробі. Плечова лямка має проходити навскіс грудей і над животом», - пояснює Хав'єр Лузон (Javier Luzón), відповідальний за системи безпеки в SEAT.

2) Бережіть дитя: Доведено, що правильно пристебнутий ремінь безпеки вдвічі знижує ризик тяжких травм плода в разі аварії. Непристебнута жінка може вдаритись об кермо, «а це загрожує відшаруванням плаценти, розривом матки тощо», - застерігає д-р Еммануель де Состоа (Emmanuel de Sostoa), який очолює гінекологічне відділення єдиного в Іспанії центру прогресивної медицини CARS, що в Марторелі.

3) Відстань від живота до керма - 25 см: Відсуньте сидіння назад, так ви вбережете плід від удару в разі аварії.

4) Завжди підключайте подушки безпеки: Фахівці радять підключати обидві передні подушки безпеки, коли на місці водія чи переднього пасажира їде жінка при надії.

5) Зручно й безпечно день у день: Щодня протягом вагітності дитинка росте й ви змінюєтесь. Тому перед кожною поїздкою регулюйте сидіння як треба, встановлюйте спинку тільки прямо і правильно сідайте.

6) Використовуйте додатковий пасок: Іноді жінки при надії пристібаються додатковим паском, особливо на останніх місяцях. Та робити це не обов'язково.

7) Вільний одяг, взуття без підборів і спокійне водіння: Керувати автомобілем слід у зручному взутті на пласкій підошві. Бажано збільшити безпечну дистанцію на дорозі, щоб уникнути різких маневрів і прикрих несподіванок.

8) Частіше зупиняйтеся: Не плануйте тривалих мандрівок. У дорозі вагітні повинні часто зупинятися, щоб зайти до вбиральні, поїсти чи розім'ятися.

9) Коли вже не варто сідати за кермо? Немає жодних заборон, якщо вагітність проходить легко. Д-р Состоа радить жінкам покладатися на власні відчуття та їздити доти, доки за кермом комфортно. Зазвичай вони пересаджуються на пасажирське сидіння на останніх місяцях вагітності.