За даними Європейської організації захисту тварин (ESDAW), щороку люди покидають 600 мільйонів собак. В Англії 200 000 котів і 126 000 собак лишаються без дому. Найчастіше це трапляється влітку, коли господарі їдуть відпочивати. Однак подорожувати разом нескладно.
Для подорожей Євросоюзом знадобиться паспорт тварини. А з мікрочіпом улюбленець швидше знайдеться чи отримає медичну допомогу у разі аварії.
Напередодні перевірте здоров'я улюбленця й дотримуйтесь рекомендацій ветеринара Арманда Табернеро (Dr. Armand Tabernero): «Не годуйте тварину за дві години до поїздки. Давайте воду і ліки від захитування й нудоти. Тривогу м'яко вгамує валеріана чи пасифлора».
Переконайтеся, що пес не заважає кермувати і не розгойдує машину. Не можна просто посадити його на заднє сидіння, адже в разі аварії собака може полетіти по салону, вдаритись і загинути й навіть смертельно травмувати водія.
Цуцику підійде кошик, закріплений ззаду на підлозі або на сидінні. За словами Мікеля Контіджока (Miquel Contijoch), відповідального за аксесуари SEAT: «Великого пса можна посадити в багажник, відділивши від решти пасажирів твердою перегородкою». Будь-якого собаку можна пристебнути на задньому сидінні одно- або двоточковими пасками, що кріпляться до штатних.
Буває, собаки линяють, а від хвилювання в них тече слина. «Захистіть
оббивку салону й підлогу багажника спеціальними чохлами», - радить
Контіджок. "Також причиняйте вікна так, щоб пес не вистромляв голову. Час
від часу провітрюйте салон, навіть якщо працює кондиціонер. Під час руху собака не
має висуватися назовні, щоб не застудити вуха або очі."
Кожної поїздки, особливо влітку, варто зупинятися що дві години, аби всі порухались. Відкривайте вікна та пускайте собаку побігати й попити води
Нехай пес освоїться, поїсть і пограє на свіжому повітрі. Саме час віддячити йому за хорошу поведінку.